Reklama

Nowe informacje w sprawie tragicznej śmierci rodziny w Zalasewie. Matka została zabita, córka prawdopodobnie też

fot. Beniamin Turkiewicz, Telewizja STK
fot. Beniamin Turkiewicz, Telewizja STK

Wcześniej potwierdzono, że zamordowany został 9-letni syn kobiety.

Jak podaje RMF FM, prokuratura potwierdziła tożsamość dwóch osób, których zwłoki znaleziono w spalonym domu na terenie Zalasewa w październiku ubiegłego roku. Potwierdzono, że była to 55-letnia kobieta oraz jej 14-letnia córka. Wcześniej nie było pewności, czy to te osoby - stan zwłok nie pozwalał na weryfikację. Udało się to dopiero po przeprowadzeniu badań genetycznych.

Już wiadomo, że przyczyną śmierci 55-latki było uderzenie w głowę narzędziem tępokrawędzistym. Prawdopodobnie taka sama była przyczyna śmierci nastolatki, ale stan zachowania ciała nie pozwala na 100-procentowe tego potwierdzenie. Przypomnijmy, że już w ubiegłym roku prokuratura podała, że 9-letni syn kobiety zginął w wyniku obrażeń czaszkowo-mózgowych zadanych w obrębie twarzy i głowy narzędziem tępokrawędzistym. 61-letni mężczyzna miał natomiast zginąć w wyniku braku dopływu powietrza - na jego głowie znaleziono założony worek.

Także wcześniej odkryto prawdopodobne narzędzie zbrodni (tłuczek do mięsa), na którym znajduje się DNA zarówno matki, jak też jej córki i syna. Ogień w domu pojawił się celowo, ktoś rozlał w nim benzynę i ją podpalił.

Cały czas badane są dwie wersje wydarzeń - zabójstwo lub samobójstwo rozszerzone.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro