Reklama
Reklama

Pierwszy pojazd szynowy na przebudowywanym torowisku. "Stopniowo przygotowujemy się do przywrócenia ruchu tramwajowego w centrum naszego miasta"

fot. UMP
fot. UMP

Wciąż w tym miejscu trwają prace.

O czwartkowej sytuacji na portalu społecznościowym informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

"Być może ktoś z was widział, że przebudowanym torowiskiem przez ul. Św. Marcin i Towarową przejechał pierwszy pojazd szynowy z technicznego taboru MPK Poznań
" - czytamy we wpisie. "Zależy nam na tym, by na trasę przez ul. Towarową jak najszybciej wróciły tramwaje" - dodają przedstawiciele PIM.

"Zgodnie z zapowiedziami, stopniowo przygotowujemy się do przywrócenia ruchu tramwajowego w centrum naszego miasta" - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. "W pierwszej kolejności będzie to trasa przez most Uniwersytecki i ul. Towarową. Pojedzie nią tramwaj linii nr 2, co pozwoli odciążyć most Dworcowy. Pasażerowie będą mogli dojechać bliżej centrum, uruchomienie trasy przez ul. Towarową będzie też ułatwieniem dla studentów pobliskich uczelni" - dodaje.

"Torowisko ułożone zostało na ul. Towarowej, jak i na ul. Św. Marcin od mostu Uniwersyteckiego do ul. Gwarnej. Rozwieszona została także większość sieci trakcyjnej koniecznej do zasilania tramwajów. Przystąpiliśmy również do kwestii formalnych, które to umożliwią wznowienie ruchu na trasie przez ul. Towarową" - dodaje Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Po zakończeniu prac związanych z siecią trakcyjną przeprowadzone zostaną standardowe próby tramwajowe.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega!
17℃
6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
14.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro