Reklama

Kurier zgłosił policji, że go napadnięto i okradziono. Szybko okazało się, że sam przywłaszczył pieniądze z pobrań

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Claudio Schwarz / unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Claudio Schwarz / unsplash.com

Teraz grozi mu do 8 lat więzienia.

25-latek pracujący w firmie kurierskiej wpadł na pomysł na to, jak szybko się wzbogacić, a przy tym się nie narobić. - Zgłosił, że został napadnięty w Kościanie na ul. Młyńskiej. Nieznany sprawca uderzył zgłaszającego kijem lub innym przedmiotem w tył głowy, powodując jego upadek, a następnie wyrwał saszetkę z pieniędzmi z pobrań - relacjonuje kościańska policja.

Na miejsce wysłano patrol policji, a od zgłaszającego przyjęto zawiadomienie o rozboju. Funkcjonariusze zaczęli wyjaśniać okoliczności zdarzenia, by ustalić sprawcę. Okazało się jednak, że żadnego rozboju nie było. - Opisywane przez mężczyznę zdarzenie nigdy nie miało miejsca, a 25-latek wymyślił całą historię. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie oraz składania fałszywych zeznań, przyznając się, że wymyślił całe zdarzenie, bo chciał mieć dla siebie pieniądze z pobrań.

Policjanci przypominają, że za fałszywe zawiadomienie o przestępstwie grozi do 2 lat więzienia. Za fałszywe składanie zeznań można natomiast trafić za kraty nawet na 8 lat.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu! Podniesiono stopień!
24℃
13℃
Poziom opadów:
7.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
15.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro