Reklama
Reklama

Bardzo niebezpieczna sytuacja. Samochód uderzył w leżące na drodze drzewo

fot. JRG Wągrowiec, OSP Skoki
fot. JRG Wągrowiec, OSP Skoki

Autem podróżowały trzy osoby.

Do zdarzenia doszło wieczorem w powiecie wągrowieckim. Jak przekazują strażacy z OSP Skoki, którzy powadzili działania w tym miejscu, służby zgłoszenie o wypadku odebrały około godziny 21:40. Do zdarzenia doszło w miejscowości Roszkówko na drodze w kierunku Chociszewa. Według przekazanych przez zgłaszającego informacji, samochód uderzył w leżące na drodze drzewo. Prawdopodobnie zostało ono złamane przez silny wiatr, który był powodem kilkudziesięciu interwencji strażaków w Wielkopolsce. Pisaliśmy o tym tutaj.

"Po przyjeździe straży pożarnej na miejsce zdarzenia okazało się, że pojazdem osobowym, który uderzył w drzewo, podróżowały trzy osoby. Jedna była nieprzytomna, a pozostałe dwie z ogólnymi potłuczeniami, również potrzebowały natychmiastowej pomocy medycznej" - relacjonuje ogn. Piotr Kaczmarek, oficer prasowy KP PSP w Wągrowcu.

"Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym do czasu przyjazdu Zespołów Ratownictwa Medycznego. Medycy przejęli poszkodowanych, a następnie zabezpieczyli medycznie w celu przetransportowania do szpitala" - dodaje.

Powalone drzewo zostało przez strażaków usunięte z drogi. Na czas działań służb była ona całkowicie zablokowana.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
4.8 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.06 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro