Reklama
Reklama

Niebezpieczna pogoda! Silny wiatr łamie drzewa i zrywa dachy

fot. OSP Sarnowa
fot. OSP Sarnowa

Strażacy mają już kilkadziesiąt zgłoszeń.

Jak już informowaliśmy na łamach portalu epoznan.pl, zgodnie z komunikatem IMGW na północy, w centrum i na zachodzie regionu ostrzeżenie obowiązywało od 19.00 do 22.00, a na wschodzie i południu obowiązuje do północy. "Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 45 km/h, w porywach do 85 km/h, z północnego zachodu" - czytamy w komunikacie IMGW.

Strażacy od około godziny 20:00 odnotowują zgłoszenia w związku z sytuacją pogodową. Jak przekazał nam oficer dyżurny wielkopolskich strażaków, do tej pory wpłynęło do nich około 40 zgłoszeń z regionu, dotyczących silnych porywów wiatru. "Dotyczą głównie połamanych gałęzi i drzew" - mówi. "Są też zgłoszenia o zerwanych dachach - między innymi powiecie leszczyńskim czy rawickim. Nie mamy informacji, by ktoś był poszkodowany" - dodaje i podkreśla, że trudno wskazać miejsce, skąd zgłoszeń napływa najwięcej. Raczej w całym regionie rozkładają się one po równo.


  • Aktualizacja
    środa, 15.03.2023 r., godz. 07.15
    Aktualizacja
    środa, 15.03.2023 r., godz. 07.15
    Jak przekazał nam od rana oficer dyżurny wielkopolskich strażaków, sytuacja szybko się uspokoiła. Ostatnie zgłoszenia wpływały po północy. Łącznie w całej Wielkopolsce odnotowano ich 43. Głównie dotyczyły połamanych drzew i gałęzi, które blokowały przejazd na drogach. Strażacy nie mają informacji, by ktoś ucierpiał. Ostrzeżenie straciło swoją ważność o północy. Śledząc prognozę zagrożeń meteo IMGW, na razie nie ma informacji, by w ciągu dnia wydane zostały kolejne alerty.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro