Reklama
Reklama

Dziewiętnastu lekarzy ma stanąć przed poznańskim sądem za apel w sprawie szczepień przeciwko SARS-CoV-2

ZDJECIE ILUSTRACYJNE. | fot. fernandozhiminaicela/pixabay.com
ZDJECIE ILUSTRACYJNE. | fot. fernandozhiminaicela/pixabay.com

Pierwsza rozprawa ma się odbyć w najbliższy piątek o godzinie 11:00 w Poznaniu w centrum konferencyjnym Wielkopolskiej Izby Lekarskiej przy ul. Szyperskiej.

Jak oficjalnie poinformowało "Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP-NOP", chce stanąć w obronie lekarzy. Według stowarzyszenia, medycy mają zostać osądzeni za poglądy dotyczące szczepionek przeciwko SARS-CoV-2. - Między innymi za poparcie listu otwartego polskich lekarzy, naukowców i pracowników służby zdrowia do polskich władz oraz mediów oraz za poparcie apelu naukowców i lekarzy w sprawie szczepień na koronawirusa SARS-CoV-2 - wymienia stowarzyszenie i na swojej stronie podaje długą listę imion i nazwisk medyków, którzy na piątkowej rozprawie muszą się stawić w charakterze oskarżonych.

Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej Grzegorz Wrona miał wszcząć postępowanie wyjaśniające wobec 114 lekarzy i wydać postanowienia o przedstawieniu zarzutów obwinionym oraz skierować wniosek o ukaranie.

Zarzuca im publiczne rozpowszechnianie informacji niezgodnych z aktualną wiedzą medyczną i propagowanie postaw antyzdrowotnych, działając na szkodę pacjentów i całego społeczeństwa, poprzez podpisanie ww. listów i apeli - informuje stowarzyszenie "STOP-NOP" i zarzuca organom samorządu lekarskiego, że rażąco naruszyły prawo. Według "STOP-NOP" nie dawały gwarancji bezstronności i obiektywnego prowadzenia postępowania. Prowadzone postępowanie ma charakter nękania lekarzy - twierdzi stowarzyszenie i powołuje się na adwokatów, którzy mają wskazywać szereg naruszeń prawa w toczącym się postępowaniu.

Stowarzyszenie "STOP-NOP" zapowiada na piątek o godzinie 17:00 "Marsz o Wolność", który ma przejść ulicami Poznania.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro