Reklama
Reklama

W Poznaniu rusza kolejny remont. Ma trwać do końca miesiąca

fot. ZDM
fot. ZDM

Już pod koniec miesiąca kierowcy i rowerzyści będą mogli korzystać z nowej nawierzchni na części ul. Nad Wierzbakiem.

We wtorek rozpoczyna się remont na zachodniej jezdni, na odcinku od ul. Litewskiej do ul. Grudzieniec.

"W tym czasie pracownicy Zakładu Robót Drogowych będą zrywać starą i zniszczoną, a w jej miejsce układać nową nawierzchnię jezdni. Dzięki temu poprawi się komfort przejazdów kolejną poznańską ulicą" - zapowiada Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Jednak na czas prac trzeba wprowadzić tymczasową organizację ruchu. We wtorek, 14 marca zamknięty zostanie jeden pas ruchu w kierunku nasypu kolejowego oraz wjazd w ul. Litewską.

Od środy natomiast zamknięta zostanie cała zachodnia część jezdni na remontowanym odcinku. "Ruch w dwóch kierunkach ma odbywać się po drugiej jezdni. Wyłączona będzie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Nad Wierzbakiem - Grudzieniec - Kościelna- św. Wawrzyńca. Ustawiona zostanie tymczasowa sygnalizacja świetlna" - zapowiada rzeczniczka.

"Przejście dla pieszych przez ul. Nad Wierzbakiem przy skrzyżowaniu z ul. Litewską i al. Wielkopolską będzie niedostępne. Do dyspozycji pieszych będzie chodnik po wschodniej stronie. Zaprojektowano zamknięcia wyjazdów z ul. Grudzieniec w ul. Nad Wierzbakiem. Po wschodniej stronie objazd zamkniętego fragmentu poprowadzono ulicami: Grudzieniec, Żmudzka, Pałucka. Z drugiej strony ulicami: Grudzieniec, Poleska, Litewska (która będzie już otwarta). Niedostępne będą też przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Nad Wierzbakiem z ul. Grudzieniec" - dodaje.
Prace mają zakończyć się do 28 marca.

Przy okazji przypominamy, że to nie jedyne utrudnienia zapowiedziane od przyszłego tygodnia. Ja już informowaliśmy ruszą też prace przy nasadzeniach zieleni na ul. Stablewskiego. Z utrudnieniami trzeba się też liczyć w centrum miasta. Szczegóły tutaj i tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
54.67 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro