Reklama
Reklama

Dziś "19. Recordowa Dziesiątka". Utrudnienia dla kierowców

fot. Przemysław Łukaszyk
fot. Przemysław Łukaszyk

Bieg wystartuje o godzinie 12:00 z ul. Baraniaka.

Jak przekazują organizatorzy, biegacze pobiegną ulicą Jana Pawła II w stronę Ronda Rataje, następnie mostem Rocha, ulicą Kazimierza Wielkiego i Garbarami oraz ulicą Dowbora Muśnickiego wrócą na most Rocha, by skierować się w stronę Ronda Śródka. Następnie wbiegną na piękny tor regatowy Malta, gdzie na wysokości trybun będzie meta.
Na czas przygotowań do startu biegu (od godz. 10:00 do 12:00) zamknięty będzie ruch na ul. Baraniaka na odcinku od ul. Inflanckiej do ul. Jana Pawła II (w obu kierunkach).
Podczas biegu (od godz. 11:00) zamykane będą ulice: Baraniaka, Kórnicka, most Rocha, Mostowa (do ul. Wierzbowej), Kazimierza Wielkiego, Marii Magdaleny, Cegielskiego i Dowbora-Muśnickiego. Ruch ul. Garbary od pl. Bernardyńskiego odbywać się będzie prawym pasem.

"Na czas biegu wstrzymany będzie ruch ul. Jana Pawła II od ronda Śródka do ronda Rataje (w obu kierunkach). Ruch po południowej stronie ronda Śródka odbywać się będzie jednym pasem, a po północnej i wschodniej stronie ronda Rataje - dwoma pasami" - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM

Dojazd do pl. Bernardyńskiego i Wielkopolskiego Centrum Onkologii będzie możliwy ul. Garbary oraz ulicami: Niezłomnych, Kościuszki, Krakowską, Łąkową, Strzelecką i Długą. Wyjazd - prawym pasem ul. Garbary w kierunku ul. Królowej Jadwigi. Zalecany objazd ulic Kazimierza Wielkiego i Mostowej prowadzi przez al. Niepodległości. Zalecany objazd ul. Jana Pawła II (od ul. Warszawskiej w stronę ronda Rataje) prowadzi ulicami: Warszawską, Browarną, Dymka, Chartowo i Krzywoustego.

"Na ul. Wileńskiej, Trockiej i Grodzieńskiej chodniki, drogi rowerowe i pasy zieleni zostaną zabezpieczone przed nieprawidłowym parkowaniem. Przejazd z ul. Serafitek w ul. Piotrowo (w obu kierunkach) możliwy będzie na zasadzie śluzy" - dodaje rzeczniczka.
"Służby organizatora będą na bieżąco informować o objazdach, a w sytuacjach awaryjnych umożliwiać przejazd przez tereny zamknięte dla ruchu" - przekazuje.

Stała organizacja ruchu będzie przywracana przez policję sukcesywnie po przebiegnięciu ostatniego uczestnika biegu przez kolejne ulice - nie później, niż do godz. 14:00. Pod numerem 669647257 funkcjonuje infolinia organizatora.

O szczegółach biegu pisaliśmy tutaj. O utrudnieniach dla pasażerów komunikacji miejskiej tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
11.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro