Reklama
Reklama

Kilka tysięcy biegaczy w niedzielę opanuje miasto. Wiemy, gdzie występować będą utrudnienia

fot. Materiały organizatora
fot. Materiały organizatora

12 marca na kilka godzin wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu.

Już w najbliższą niedzielę ponad 3000 uczestników biegu Recordowa Dziesiątka wybiegnie na ulice Poznania. "Gościć będziemy olimpijczyków i uczestników wielu imprez biegowych rangi mistrzowskiej. Pobiegnie między innymi Krystian Zalewski, aktualny rekordzista Polski na dystansie półmaratonu. W podsumowaniu sezonu 2022 według statystyk Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to właśnie tutaj w Poznaniu uzyskano najlepsze wyniki jakie osiągnęli Polacy na ziemi polskiej. Zwycięzcy Recordowej Dziesiątki Krystian Zalewski z czasem 28:57 i Izabela Paszkiewicz z czasem 32:20 to absolutny obecny top polskich biegów długich" - informuje Artur Kujawiński, dyrektor biegu.

Bieg wystartuje w niedzielę 12 marca o godzinie 12:00 z ul. Baraniaka. Jak przekazują organizatorzy, biegacze pobiegną ulicą Jana Pawła II w stronę Ronda Rataje, następnie mostem Rocha , ulicą Kazimierza Wielkiego i Garbarami oraz ulicą Dowbora Muśnickiego wrócą na most Rocha, by skierować się w stronę Ronda Śródka. Następnie wbiegną na piękny tor regatowy Malta, gdzie na wysokości trybun będzie meta.

"Wprowadzony zostanie tymczasowa zmiana organizacji ruchu w godzinach 11:00-14:00 ale prosimy się nie martwić gdyż zarówno Rondo Rataje jak i Rondo Śródka w stronę centrum i z centrum będą w pełni drożne" - zapewnia dyrektor.

O szczegółach dotyczących zmian komunikacyjnych będziemy jeszcze informować.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro