Reklama
Reklama

Między innymi te dwie ważne dla mieszkańców inwestycje toczą się na ulicach Poznania. Jak postępują prace?

Szczepankowo | fot. ZDM
Szczepankowo | fot. ZDM

Przebudowa drogi wraz z budową chodnika na Szczepankowie i budowa chodnika z przejściem dla pieszych i zielenią na Dębcu to dwa z kilku projektów realizowanych obecnie na ulicach Poznania.

Zakres robót prowadzonych na ul. Sierpowej obejmuje budowę chodnika na 235-metrowym odcinku od ul. Szczepankowo do ul. Brzoskwiniowej, po wschodniej stronie drogi, jak również przebudowę fragmentu jezdni ul. Sierpowej przed skrzyżowaniem z ul. Szczepankowo (ok. 90 metrów). "Powstający chodnik ma nawierzchnię z płyt betonowych o wymiarach 50x50 cm i szerokość min. 2 metrów. Natomiast jezdnia zyska bitumiczną nawierzchnię o szerokości od 6 do 7,5 metrów na wlocie skrzyżowania z ul. Szczepankowo i zostanie dowiązana do istniejącego utwardzonego fragmentu ul. Sierpowej. W miejscu gruntowego łącznika pomiędzy ul. Sierpową i Szczepankowo, biegnącego wzdłuż ogrodzenia przepompowni Aquanetu również budowany jest chodnik z płyt betonowych"- relacjonuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Natomiast w rejonie pętli autobusowej Dębiec PKM rozpoczęły się zasadnicze prace przy budowie nowego chodnika połączonej z remontem fragmentu istniejącego. "Przejście dla pieszych przez ul. 28 Czerwca 1956r. zostanie przebudowane i doświetlone. Na terenie objętym zmianami pojawi się również zieleń w postaci trawników i bylin. Nawierzchnia nowego i wyremontowanego chodnika zostanie wykonana z płyt betonowych 50x50 cm. Na zjazdach ułożona będzie kostka betonowa w kolorze szarym. Minimalna szerokość chodnika to 2 metry. Wymienione zostaną krawężniki, a nawierzchnia sąsiadującej z nimi jezdni będzie odtworzona. W projekcie przewidziano także montaż słupków zabezpieczających przed nielegalnym parkowaniem" - przypomina rzeczniczka.

Przedstawiciele ZDM podkreślają, że w obu wspomnianych miejscach widać już wyraźnie jak wyglądać będą docelowe rozwiązania. Na ul. Sierpowej układanie chodnika jest już w końcowej fazie, zaawansowane są prace na skrzyżowaniu z ul. Szczepankowo. Wykonawca chodnika na ul. 28 Czerwca 1956r. koncentruje się obecnie na wschodniej stronie ulicy, gdzie powstał już zjazd i układana jest droga dla pieszych.

W obu wspomnianych miejscach roboty powinny zakończyć się pod koniec kwietnia 2023 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
2℃
Poziom opadów:
4.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
11.82 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro