Reklama

Ukradli 750 litrów paliwa z posesji. "Gdy zorientowali się do kogo należą beczki, pojechali je oddać"

fot. policja
fot. policja

Nie ujdzie im to płazem.

Na początku marca do policjantów z Jastrowia na terenie powiatu złotowskiego zgłosił się mieszkaniec przekazując, że z terenu jego posesji skradziono 750 litrów paliwa składowanego w 200-litrowych i nieco mniejszych beczkach. Paliwo miało służyć do tankowania sprzętu rolniczego i było magazynowane w piwnicy znajdującej się w oddaleniu od miejsca zamieszkania mężczyzny. Straty oszacował on na około 6000 złotych.

- Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynikało, że sprawcy kradzieży poruszali się pojazdem typu bus, a po załadowaniu beczek odjechali w stronę centrum miasta - tłumaczy Damian Pachuc ze złotowskiej policji. Tego samego dnia zgłaszający zadzwonił na policję z informacją, że jedzie za busem, którym prawdopodobnie przetransportowano jego skradzione beczki. Kierowca po kilku kilometrach uciekł.

Policjanci ustalili do kogo należy wskazany pojazd. - Przestrzeń ładunkowa pojazdu była pusta, wyczuwalny był jedynie specyficzny zapach oleju napędowego. Ustalono, że właściciel busa wypożyczył go koledze, który przed przyjazdem mundurowych oddał auto. Do sprawy zatrzymano 27-letniego mieszkańca gminy Złotów, który pożyczył busa i miał mieć związek z kradzieżą. W trakcie przesłuchania przyznał się, że działając wspólnie z kolegą dokonali kradzieży paliwa, które częściowo sprzedali. Gdy zorientowali się do kogo należą beczki, pojechali je oddać - dodaje. Z ustaleń lokalnych mediów wynika, że złodzieje znali właściciela beczek.

Policjanci potwierdzili, że beczki rzeczywiście zwrócono w miejsce, z którego zostały skradzione. - Obaj złodzieje odpowiedzą za kradzież mienia, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. 52-letni mieszkaniec Jastrowia, który odkupił kradzioną ropę, usłyszał natomiast zarzut paserstwa, za co grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
45.85 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro