Reklama

Życzenia miejskiego Kina Pałacowego i ostra reakcja ministra. Dostało się odpowiedzialnym za przebudowę Św. Marcina

fot. Facebook / screen
fot. Facebook / screen

Życzenia z okazji Dnia Kobiet poznańskiego Kina Pałacowego nie spodobały się ministrowi Szymonowi Szynkowskiemu vel Sęk.

- Z okazji Dnia Kobiet życzymy wszystkim, żeby patriarchat upadł i sobie głupi *** rozwalił - napisano na facebookowym profilu Kina Pałacowego znajdującego się w Centrum Kultury Zamek. Wpis okraszono wymownym zdjęciem z filmu "W gorsecie". Choć post polubiło blisko 400 osób, w komentarzach można znaleźć uwagi pod kątem autorów wpisu.

Do sprawy postanowił też odnieść się minister ds. Unii Europejskiej z Poznania, Szymon Szynkowski vel Sęk. - Miejskie kino z przekazem młodzieżowego kółka feministycznego - napisał. Ale na tym nie skończył. - Byłoby nawet groteskowo zabawne, gdyby nie fakt, że wiele Poznanianek i Poznaniaków życzyłoby sobie aby miejskie instytucje zajmowały się po prostu sprawną pracą i realizacją zadań a nie ideologicznymi harcami, w dodatku w słabym stylu. Nie tylko od święta. A jak z tą rzetelną pracą w mieście wygląda można zauważyć wychodząc z Kina Pałacowego na ul. Święty Marcin. Tam (i nie tylko) można upaść i uszkodzić sobie różne rzeczy niezależnie od płci czy poglądów - dodał.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
61.60 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro