Reklama
Reklama

Tak przebudują Concordię Design. "Chcemy się zmieniać i odpowiadać na potrzeby nowoczesnego biznesu"

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe

Centrum kreatywności i biznesu Concordia Design przy ul. Zwierzynieckiej 3 już przechodzi gruntowną przebudowę.

Budynek Concordia Design znajduje się przy rondzie Kaponiera, w sąsiedztwie Bałtyku. Bryła pochodzi z początku XX wieku. W odrestaurowanych wnętrzach poniemieckiej drukarni powstało centrum kreatywności i biznesu oraz restauracja Concordia Taste.

Właśnie zapowiedziano kolejne zmiany. "Skutecznie działamy na rynku już od ponad dekady, więc to naturalne, że chcemy się zmieniać i odpowiadać na potrzeby nowoczesnego biznesu. Zyskaliśmy duże kompetencje w zakresie tworzenia biur serwisowanych, coworkingów i pomagania firmom w rozwoju prowadząc Concordia Design Wrocław. Jesteśmy przekonani, że świetnie wykorzystamy to także w naszej lokalizacji w sercu miasta" - mówi Ewa Voelkel - Krokowicz, właścicielka Concordia Design.


Modernizacja budynku już trwa. Wiadomo, że całkowicie zmienią się piętra. Powstanie tam blisko 30 biur serwisowanych dla startupów, małych i średnich firm, a także coworking. Biura będą miały od 30 do 100 m. kw., mogą przyjąć zespoły od 6 do 18 osób.

"Ważnym elementem naszej koncepcji jest stworzenie prężnej społeczności przedsiębiorców. Będziemy ich łączyć między sobą, organizować eventy, dostarczać wartościowe kontakty oraz zachęcać do realizacji wspólnych projektów. Mamy w tym zakresie wieloletnie doświadczenie" - mówi Ewa Voelkel - Krokowicz.

"Zależało nam, by zostawić jak najmniejszy ślad węglowy i zadbać o naszą planetę. Zwracaliśmy uwagę na niską emisję dwutlenku węgla oraz strategię 3R od angielskich słów: reduce, reuse, recycle, czyli ogranicz, użyj ponownie, poddaj recyklingowi" - podkreśla właścicielka Concordia Design.

Projekt modernizacji opracowało poznańskie studio Bidermann + Wide. "Zaproponowaliśmy nowy układ funkcjonalny wspierający kreatywność, różnorodność i elastyczność. Jesteśmy przekonani, że nowa przestrzeń pozytywnie wpłynie na dobrostan właścicieli firm i ich pracowników" - mówi Maciej Bidermann, partner w studiu Bidermann + Wide. "W projekcie wykorzystaliśmy dotychczasowe elementy budynku jak m.in. posadzka, ściany działowe czy część wyposażenia. Nowe materiały wybieraliśmy ostrożnie i z uwagą, aby wygenerować jak najmniejszy wpływ środowiskowy. Przykładowo farba zastosowana w obiekcie jest w 100% oparta na biokomponentach i nie zawiera rozpuszczalników. Meble natomiast dostarczą nam głównie regionalni producenci" - dodaje Bidermann.

Modernizacja strefy biurowej Concordii potrwa do czerwca 2023 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
4.8 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro