Reklama

W Zespole Szkół Odzieżowych rozpylono nieznaną substancję. Uczniowie źle się poczuli. Na miejsce przyjechało pogotowie i straż pożarna

fot. Czytelniczka
fot. Czytelniczka

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w godzinach południowych.

O sytuacji redakcja epoznan.pl została poinformowana przez Czytelniczkę - Dziś w Zespole szkół Odzieżowych na Kazimierza Wielkiego w Poznaniu została rozpylona dziwna substancja. Była wezwana straż pożarna, pogotowie i policja, jednak do tej chwili nie ma wyjaśnień dyrekcji co się stało. Młodzież nie została ewakuowana, doszło do zasłabnięcia, podrażnień dróg oddechowych. Pielęgniarka tylko odsyłała młodzież do do domu. Po kontakcie z sekretariatem szkoły, rodzice otrzymali informacje, że nic się nie stało, a jak ktoś się źle czuje, ma jechać do domu - wiadomość do redakcji wpłynęła w poniedziałek w godzinach wieczornych.

Dyżurny poznańskiej straży pożarnej potwierdził zdarzenie - Faktycznie byliśmy dziś zadysponowani do Zespołu Szkół Odzieżowych w Poznaniu w związku z rozpyleniem nieznanej substancji. Jednak nasze przyrządy nie wykazały niczego niepokojącego. Dzieci miały podrażnione gardła. Na miejsce przyjechało również pogotowie, ale nikogo nie zabrało. Sprawę wyjaśniała również policja. Nie wiadomo, co to za substancja, ponieważ nasze przyrządy nic nie wykazały. Oprócz podrażnienia dróg oddechowych nie stało się nic zagrażającego życiu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro