Reklama

Minister Szynkowski vel Sęk w auli uniwersyteckiej. "Studenci, niczym w minionym ustroju, muszą chodzić na masówkę z partyjnym nominantem". Co na to uczelnia?

fot. Szynkowski vel Sęk FB
fot. Szynkowski vel Sęk FB

Napisał do nas student Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Jak zauważa Czytelnik, jeden z wykładowców "w ramach podziękowania urządza na UAM (Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa) przymusowe spotkania w ramach zajęć z PiS-owskim posłem". - W poniedziałek o godzinie 10.00 ma się odbyć spotkanie na Auli UAM, poprzednio było podobne z Cieszyńskim. Studenci otrzymują od wykładowców "propozycję nie odrzucenia" i w ramach zajęć muszą, niczym w minionym ustroju, chodzić na masówkę z partyjnym nominantem. Sytuacja byłaby do zaakceptowania, gdyby spotkanie było po zajęciach. Pomijam już utratę zajęć, ale studenci są stawiani w krępującej sytuacji, ponieważ nie wiadomo jak zareaguje wykładowca, gdy się odmówi. Proszę w imieniu studentów o nagłośnienie sprawy i interwencję - tłumaczy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Co na to uczelnia? Prodziekan do spraw studenckich WNPiD profesor Szymon Ossowski wyjaśnia, że od wielu lat na uczelnię zapraszani są politycy różnych opcji politycznych. Wiąże się to z określonymi godzinami takich spotkań. Jeśli wypadają one w trakcie wykładów czy zajęć, studenci mogą w takim spotkaniu wziąć udział. Zdaniem uczelni jest to ciekawe dla studentów, że zobaczą polityka na żywo i będą mogli zadawać mu pytania, także te niewygodne.

W przypadku wizyty ministra Szynkowskiego vel Sęk, zainteresowani spotkaniem z nim są na przykład studenci bezpieczeństwa narodowego czy stosunków międzynarodowych. Ossowski zapewnia, że nie ma konsekwencji dla studentów, jeśli nie wezmą udziału w takim spotkaniu. Zdaniem wykładowców wizyta polityków bardzo wzbogaca jednak program zajęć.

Cyryl Club potwierdza, że w poniedziałek o 10.00 w Auli WNPiD przy ulicy Uniwersytetu Poznańskiego 5 (na terenie Kampusu Morasko) odbędzie się spotkanie z Ministrem do Spraw Unii Europejskiej Szymonem Szynkowskim vel Sęk. - Podczas spotkania odbędzie się rozmowa o kwestiach dotyczących Krajowego Planu Odbudowy, a także o polskiej polityce zagranicznej względem Unii Europejskiej. Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny! - podał zespół Cyryl Club.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
15.34 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro