Reklama
Reklama

Minister Szynkowski vel Sęk w auli uniwersyteckiej. "Studenci, niczym w minionym ustroju, muszą chodzić na masówkę z partyjnym nominantem". Co na to uczelnia?

fot. Szynkowski vel Sęk FB
fot. Szynkowski vel Sęk FB

Napisał do nas student Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Jak zauważa Czytelnik, jeden z wykładowców "w ramach podziękowania urządza na UAM (Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa) przymusowe spotkania w ramach zajęć z PiS-owskim posłem". - W poniedziałek o godzinie 10.00 ma się odbyć spotkanie na Auli UAM, poprzednio było podobne z Cieszyńskim. Studenci otrzymują od wykładowców "propozycję nie odrzucenia" i w ramach zajęć muszą, niczym w minionym ustroju, chodzić na masówkę z partyjnym nominantem. Sytuacja byłaby do zaakceptowania, gdyby spotkanie było po zajęciach. Pomijam już utratę zajęć, ale studenci są stawiani w krępującej sytuacji, ponieważ nie wiadomo jak zareaguje wykładowca, gdy się odmówi. Proszę w imieniu studentów o nagłośnienie sprawy i interwencję - tłumaczy.

Co na to uczelnia? Prodziekan do spraw studenckich WNPiD profesor Szymon Ossowski wyjaśnia, że od wielu lat na uczelnię zapraszani są politycy różnych opcji politycznych. Wiąże się to z określonymi godzinami takich spotkań. Jeśli wypadają one w trakcie wykładów czy zajęć, studenci mogą w takim spotkaniu wziąć udział. Zdaniem uczelni jest to ciekawe dla studentów, że zobaczą polityka na żywo i będą mogli zadawać mu pytania, także te niewygodne.

W przypadku wizyty ministra Szynkowskiego vel Sęk, zainteresowani spotkaniem z nim są na przykład studenci bezpieczeństwa narodowego czy stosunków międzynarodowych. Ossowski zapewnia, że nie ma konsekwencji dla studentów, jeśli nie wezmą udziału w takim spotkaniu. Zdaniem wykładowców wizyta polityków bardzo wzbogaca jednak program zajęć.

Cyryl Club potwierdza, że w poniedziałek o 10.00 w Auli WNPiD przy ulicy Uniwersytetu Poznańskiego 5 (na terenie Kampusu Morasko) odbędzie się spotkanie z Ministrem do Spraw Unii Europejskiej Szymonem Szynkowskim vel Sęk. - Podczas spotkania odbędzie się rozmowa o kwestiach dotyczących Krajowego Planu Odbudowy, a także o polskiej polityce zagranicznej względem Unii Europejskiej. Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny! - podał zespół Cyryl Club.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna noc. Jest ostrzeżenie meteo!
12℃
6℃
Poziom opadów:
4.8 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
16.16 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro