Reklama
Reklama

Jaśkowiak spotka się z mieszkańcami Grunwaldu. Chcą poruszyć kontrowersyjne tematy. "Spotkanie raz na kadencję"

Zdjęcie ilustracyjne. | fot. Jacek Jaśkowiak/Facebook
Zdjęcie ilustracyjne. | fot. Jacek Jaśkowiak/Facebook

Do spotkania ma dojść w środę o godzinie 17:00.

Na ul. Ściegiennego Rada Osiedla Grunwald Południe ma spotkać się z prezydentem Poznania Jackiem Jaśkowiakiem. Społeczność zapowiada podjęcie 10 kontrowersyjnych tematów w pierwszej godzinie, natomiast od 18:00 głos mają zabrać mieszkańcy Grunwaldu.

- To spotkanie na osiedlach odbywa się raz na kadencję. Podejmiemy trudne i w części kontrowersyjne tematy. Takie spotkania to świetny barometr problemów lokalnych, a czasem i strategicznych miasta oraz problemów organizacyjnych jakie miasta trapią pokazany od kuchni - tłumaczy Włodzimierz Nowak przewodniczący zarządu Osiedla Grunwald Południe.

Mieszkańcy osiedla chcą między innymi porozmawiać z prezydentem o uspokajaniu ruchu na osiedlu. Jest to bardzo kosztowne przedsięwzięcie szczególnie przy sposobie projektowania "na maksimum", czyli poprawianiu zaniedbań ZDM na koszt budżetów osiedla, projektowaniu dużo więcej zmian niż jest wymagane do faktycznego osiągnięcia celu - czytamy w postulatach rady osiedla.

Tematem będą również bezdrzewne tereny, które mieszkańcy chcą zazielenić oraz między innymi strefa parkingowa wzdłuż Grunwaldzkiej, która może wywołać spore kontrowersje. Przy ogromnym niedowładzie Straży Miejskiej, która nie tylko ma zbyt mało zespołów w terenie(niewielki odsetek pracowników), ale także metoda działania na wezwanie, a nie patrolowo, skutkuje to codzienną anarchią parkingową i czasem nawet skrajnym łamaniem prawa każdego dnia. W razie wątpliwości do tych słów polecamy poszukać samochodów zostawiających 150 cm pieszym na ulicach początku Promienistej, Ostroroga, Cześnikowskiej, Sowińskiego, Słonecznej, Księżycowej, Konfederackiej, Kasztelańskiej, Senatorskiej, Kanclerskiej, Podkomorskiej, Olszynka, Racławickiej, Wawerskiej, Listopadowej, Jugosłowiańskiej - czytamy w postulatach osiedla Grunwald.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zmieniono stopień ostrzeżenia IMGW w Wielkopolsce!
22℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
12.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro