MPK Poznań wciąż szuka pracowników. Nie tylko kierowców autobusów
O brakach kadrowych u przewoźnika piszemy od tygodni.
Pasażerowie regularnie skarżą się nam na wypadające kursy autobusów. A MPK Poznań przyznaje, że robi co może, ale przez brak wystarczającej liczby kierowców autobusów może dochodzić do takiej sytuacji. Dlatego przewoźnik zachęca do pracy nie tylko dorosłych, ale też absolwentów podstawówek - by wybrali kształcenie się w kierunku umożliwiającym później pracę w transporcie publicznym.
Już we wtorek MPK weźmie udział w Arenie Zawodów na MTP. - Pracowników MPK Poznań, również Działu Techniki Autobusowej, będzie można spotkać na terenie Poznań Congress Center, gdzie - wspólnie z Zespołem Szkół Samochodowych w Poznaniu - prezentować będą pracę elektromechaników - informuje przewoźnik. W piątek natomiast przedstawiciele MPK pojawią się na VII Targach Edukacyjnych i Zawodów w Kostrzynie.
- MPK Poznań przez cały czas prowadzi rekrutację na wolne stanowiska. Obecnie poszukiwane są m.in. osoby zainteresowane pracą na stanowiskach: mechanik samochodowy, spawacz, malarz/lakiernik, monter torów, elektronik, elektryk taboru szynowego, elektromonter maszyn i urządzeń, elektromonter aparatury urządzeń trakcyjnych itd. - informuje MPK.
Cały czas poszukiwani są też kierowcy autobusów. W kwietniu rozpocznie się kurs prawa jazdy kategorii D. Kurs jest bezpłatny dla osób które po zdaniu egzaminu przez 3 lata będą pracować w MPK Poznań. - W momencie rozpoczęcia pracy, po kursie, oferowane jest wynagrodzenie w wysokości 4760 zł brutto, w tym premia, ale kwota ta wzrasta wraz ze stażem pracy. Osoby posiadające prawo jazdy kat. C lub D, które udokumentują swoje doświadczenie zawodowe na stanowisku kierowcy, będą miały "zaliczony" staż w innej firmie, co wiąże się z wyższym uposażeniem już "na starcie".
MPK przypomina, że kierowca nie tylko prowadzi pojazd i zapewnia bezpieczną podróż pasażerom. Musi też zgłaszać zauważone w czasie jazdy usterki i uszkodzenia pojazdu, informować pracowników nadzoru ruchu o wystąpieniu utrudnień na trasie, a także zajmować się obsługą klienta.
Jakie wymagania trzeba spełnić, by odbyć kurs na kierowcę? - Wymagane jest ukończone 21 lat, posiadanie wykształcenia min. zawodowego, prawa jazdy min. kat. B, niekaralność, odporność na stres, dyspozycyjność oraz umiejętność komunikowania się, sumienność i wysoka kultura osobista.
Wśród benefitów oferowanych przez przewoźnika jest pakiet socjalny - m.in. dofinansowanie wakacji, karnetów sportowych, kolonie dla dzieci, bilety do kina i teatru. Dodatkowo pracownicy mają dostęp do Kasy Zapomogo-Pożyczkowej oraz preferencyjne warunki korzystania z usług własnych (bilet na komunikację miejską za 12 zł na rok dla pracownika i członków jego rodziny).
Najpopularniejsze komentarze