Reklama
Reklama

Czterech Ukraińców włamało się na konto bankowe i ukradło 34 000 zł. Wpadli, gdy odbierali z paczkomatu sprzęt kupiony za kradzione pieniądze

fot. policja
fot. policja

Poszkodowana to mieszkanka Środy Wielkopolskiej.

Kobieta zgłosiła się na komendę w Środzie Wlkp. 14 lutego. Jak przekazała funkcjonariuszom, ktoś włamał się na jej konto bankowe i ukradł jej blisko 34 tysiące złotych. - Średzcy policjanci o sprawie natychmiast poinformowali Wydział do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Poznaniu. Operacyjni z tej komórki ustalili, że skradzione pieniądze najpierw trafiły na inne konto, a następnie posłużyły do zakupu elektroniki przez Internet. Kryminalni szybko namierzyli zakupiony sprzęt elektroniczny, który został zamówiony do jednego z paczkomatów w Warszawie - informuje Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji.

Policjanci podejrzewali, że sprawcy nie zdają sobie sprawy z tego, że zostali namierzeni. Założyli więc, że osobiście stawią się przy paczkomacie, aby odebrać zamówiony towar. I tak się stało. - 15 lutego w Warszawie policjanci z KWP w Poznaniu oraz Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp. zatrzymali wszystkich czterech sprawców zamieszanych w przestępczy proceder - dodaje.

Dziś już wiadomo, że za przestępstwem stało czterech obywateli Ukrainy w wieku od 25 do 34 lat. - W trakcie przeszukania zatrzymanych mężczyzn, a także ich mieszkań i samochodów, policjanci znaleźli i zabezpieczyli łącznie kilkadziesiąt kart SIM, ponad 30 telefonów komórkowych oraz dokumentację bankową upoważniającą do dostępu do rachunków bankowych nieustalonych osób.

Zatrzymanym postawiono zarzuty włamania na konto bankowe i działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Wszyscy trafili na trzy miesiące do aresztu. - Wszystko wskazuje na to, że podejrzani mają na swoim koncie inne tego typu przestępstwa. Za włamanie na konto bankowe podejrzanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro