Reklama
Reklama

Sześć osób mieszka w domu z pleśnią. Wszyscy mają problemy z astmą. Do tego sufit wali im się na głowę

fot. Organizatorzy zbiórki
fot. Organizatorzy zbiórki

Chodzi o sześcioosobową rodzinę w Grodzisku Wielkopolskim.

Ich dom wymaga szybkiego remontu. Przez to, że dach przecieka, w domu jest wilgoć i pleśń, co wiążę się z problemami zdrowotnymi. Głowa rodziny, czyli mąż jest jedynym żywicielem, ponieważ żona zajmuje się domem i dziećmi.

Jak zauważa dziennikarka portalu "Grodzisk Wielkopolski Nasze Miasto", zbiórka może zmienić życie rodziny na lepsze. Zbiórkę na remont domu założył przyjaciel rodziny, który opowiada, że byli oni zawsze chętni do pomocy innym, teraz tej pomocy sami potrzebują.

Ojciec pracuje nawet 24 godziny na dobę, by zapewnić rodzinie dobre warunki życia, żeby mieli za co kupić jedzenie, czy opłacić rachunki - opowiada przyjaciel rodziny na łamach portalu grodziskiego. Dodał również, że rodzinie na pierwszy rzut oka niczego nie brakuje, ale jak ktoś spojrzy na dom, to ich życie nie wygląda już tak kolorowo.

Na zdrowie wszystkich członków rodziny bardzo źle wpływa codzienne wdychanie pleśni i grzyba, które zalegają na ścianach. Cała rodzina walczy z astmą, a mama czwórki dzieci mierzy się również z zaburzeniami krążenia. Rodzina żyje w strachu, że któregoś dnia sufit po prostu zawali im się na głowę.

Organizator zbiórki zapowiada, że cały dochód ze sprzedaży swojej wystawy "Poznań w miniaturze LEGO" przekaże właśnie na ten cel, a jednocześnie zachęca, aby wesprzeć rodzinę - informuje "Grodzisk Wielkopolski Nasze Miasto". W tym celu organizator założył zbiórkę, którą można znaleźć tutaj .

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
5.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
34.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro