Reklama
Reklama

Motorniczy MPK Poznań z 20-letnim stażem: "rezygnujemy z życia rodzinnego, aby pensja pozwoliła dotrwać do wypłaty"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. MPK Poznań
Zdjęcie ilustracyjne | fot. MPK Poznań

Odezwał się do nas motorniczy, który ze zdziwieniem przeczytał, jakie jest średnie wynagrodzenie na jego stanowisku pracy.

We wtorek podawaliśmy, jakie stawki mają pracownicy MPK Poznań. Radio Poznań ustaliło, że średni zarobek kierowcy to obecnie 5860 złotych brutto, a motorniczego - 5534 złote. W warsztacie zarabia się średnio 6079 złotych, a kierownicy dostają średnio 10 625 złotych brutto.

Po tej publikacji napisał do nas Czytelnik. Jak podkreśla, jest motorniczym z 20-letnim stażem w MPK Poznań, a na potwierdzenie wysłał nam kartę z wypłaty. - Stawka z angażu brutto wynosi po podwyżce w 2022 roku 4930 zł po 20 latach pracy. Kwoty, które były podane w artykule są kwotami nieprawdziwymi lub możliwymi do osiągnięcia przy wypracowaniu ich pracą w nadgodzinach - pisze.

Nasz Czytelnik zwraca uwagę, że praca kierowcy i motorniczego to ogromna odpowiedzialność. - Kierowcy MPK pracują w ruchu miejskim i są odpowiedzialni za przewóz pasażerów, zaczynając pracę ok. godziny 4.00 rano (wstając ok. 3.00 rano lub wcześniej) przy zmianach trwających do 10 godzin dziennie. Pracują w soboty, niedziele i święta. Praca w nadgodzinach, która być może podnosi wynagrodzenie miesięczne powoduje, że kierowcy/motorniczy rezygnują ze swoich dni wolnych generując przemęczenie i rezygnując z życia rodzinnego, tylko po to, aby pensja pozwoliła im dotrwać do wypłaty wynagrodzenia w kolejnym miesiącu - dodaje.

Przypomnijmy, że w tym roku kierowcy i motorniczy mają dostać podwyżkę w wysokości około 500 złotych. Przewoźnik wciąż zmaga się z brakami kadrowymi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
8.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro