Reklama
Reklama

"Major służb specjalnych" wyłudził pieniądze od... znajomego. Miał go ochronić przed rzekomymi kłopotami w skarbówce

Zdjęcie ilustracyjne | fot. PhotoMIX-Company / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. PhotoMIX-Company / pixabay.com

Mężczyznę zatrzymano.

W grudniu ubiegłego roku jeden z pilskich przedsiębiorców odebrał telefon od swojego znajomego. Mężczyzna nalegał na szybkie spotkanie. Gdy już do niego doszło, 61-latek podający się za majora służb specjalnych przyznał znajomemu, że wobec niego toczą się postępowania karne i skarbowe. Dzięki swoim "dojściom" i znajomościom 61-latek miał jednak sprawić, że żadnych kłopotów nie będzie. - Za swoją usługę - rzekome "załatwienie" spraw - zażądał 40 tysięcy złotych. Przedsiębiorca poczuł się na tyle zastraszony, że tego samego dnia przekazał 20 tysięcy złotych. Jednak w międzyczasie zorientował się, że został oszukany i powiadomił o całej sytuacji policjantów - tłumaczy Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

61-latka zatrzymano 1 lutego na gorącym uczynku. Gdy odbierał od znajomego kolejną transzę pieniędzy - następne 20 tysięcy złotych. Postawiono mu zarzut płatnej protekcji i oszustwa. - Podczas przesłuchania przyznał się jedynie do wyłudzenia mienia. Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, sąd zastosował wobec niego 3 miesięczny areszt tymczasowy.

Okazuje się, że mężczyzna był w przeszłości wielokrotnie karany. Także za przestępstwa przeciwko mieniu. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
52.38 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro