Naukowcy badają jak przemieszczają się mieszkańcy aglomeracji poznańskiej. Można zarobić
Badanie przeprowadzają naukowcy z Wydziału Socjologii UAM.
Jak wyjaśniają miejscy urzędnicy, badanie obejmuje nie tylko Poznań, ale też pozostałe gminy wchodzące w skład aglomeracji poznańskiej. W sumie jest ich 17: Poznań, Tarnowo Podgórne, Rokietnica, Suchy Las, Czerwonak, Murowana Goślina, Swarzędz, Pobiedziska, Nekla, Kostrzyn, Kleszczewo, Kórnik, Puszczykowo, Mosina, Luboń, Komorniki i Dopiewo.
- Od listopada 2022 trwa badanie z udziałem ankieterów, którzy z tabletami odwiedzają wylosowane mieszkania i pomagają wypełnić kwestionariusz. Z kolei od stycznia 2023 każda osoba mieszkająca w tych gminach może wziąć udział w badaniu, odwiedzając specjalną stronę (TUTAJ).
Jak podkreślają naukowcy, ich celem jest uzbieranie rzetelnych danych na temat mobilności mieszkańców aglomeracji. Szukają oni odpowiedzi na pytania o to, jak często i w jaki sposób przemieszczają się mieszkańcy, jak i dokąd podróżują za miasto, a także jakie mają nastawienie do różnych środków transportu.
Ankietę wypełnia się w około 30 minut online. - Podczas wypełniania kwestionariusza można zostawić swój adres e-mail oraz numer telefonu, dzięki czemu za kilka miesięcy organizatorzy będą mogli zaprosić wybrane osoby do przynajmniej jednego z dwóch pozostałych etapów. Osobom zaproszonym do dalszych części projektu zaoferowane zostanie wynagrodzenie w wysokości do 400 złotych - tłumaczą urzędnicy. 100 złotych otrzyma osoba, która zostanie zaproszona do wypełnienia drugiej, krótszej ankiety, a 300 złotych dostanie się za udział w "swobodnych rozmowach, pogłębiających temat codziennych wyzwań i doświadczeń związanych z przemieszczaniem się i podróżowaniem".
Najpopularniejsze komentarze