Reklama
Reklama

Zatrzymali do kontroli właściciela sklepu. W aucie miał nielegalny towar

fot. KAS Poznań
fot. KAS Poznań

Sprawdzono też, co ma w sklepie.

To wspólna akcja funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej i Straży Granicznej. W ubiegłym tygodniu w okolicy Jarocina w zatrzymanym do kontroli samochodzie marki Audi funkcjonariusze ujawnili 46 200 sztuk papierosów bez polskich znaków.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

"Jak się okazało, kierujący pojazdem mieszkaniec powiatu konińskiego prowadził sklep z akcesoriami tytoniowymi w Jarocinie. Funkcjonariusze poszli 'za ciosem', a przeszukanie sklepu przyniosło kolejny efekt w postaci ponad 5000 sztuk papierosów" - informuje Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

"Sprawca potwierdził, że nielegalny towar należy do niego. Łącznie zabezpieczono 51 220 sztuk papierosów oraz 2,35 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy
" - dodaje i podkreśla, że gdyby kontrabanda trafiła do obrotu handlowego, budżet państwa straciłby ponad 65 tysięcy złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
67.94 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro