Reklama
Reklama

Sfora dzikich psów biega po okolicy. Mają atakować zwierzęta, również na posesjach

fot. OSP Słowikowo FB
fot. OSP Słowikowo FB

Psy mają siać postrach w rejonie gminy Orchowo znajdującej się na pograniczu powiatów słupeckiego i gnieźnieńskiego.

O grupie dzikich psów poinformowali strażacy ochotnicy z OSP Słowikowo. Z ich relacji wynika, że wataha składa się z co najmniej 15 psów. - Niestety osobniki atakują zwierzęta na prywatnych posesjach. Napisał do nas mieszkaniec Słowikowa: "Goniłem i nagrałem watahę psów i wilków hybryd które zabiły m.in. sarnę 50-100m od szkoły, a w piątek atakowały konia na moim terenie. Były od niego już tylko 3 metry, ale cudem udało się je zawrócić. Biegłem za nimi wyganiając poza teren, w kolejnych dniach tropiłem znajdując świeże ślady, krew, słyszałem je i widziałem chowające się - w lasach i dzikich terenach przy Noteci." Apelujemy o rozwagę podczas spacerów na leśne tereny oraz prosimy, by uważać na swoje zwierzęta - zaapelowali.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Sprawą zainteresowały się lokalne media. Z ustaleń lm.pl wynika, że do urzędników z gminy nie zgłosił się dotąd żaden z mieszkańców, który potwierdziłby zagrożenie. O sprawie poinformowano lekarza weterynarii. Jeśli informacja o sforze dzikich psów zostanie potwierdzona, podjęte mają zostać kroki.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
16.14 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro