Reklama
Reklama

Pościg ulicami poznańskiego Starego Miasta: kierowca pędził na oślep, porzucił auto i uciekał pieszo. Wpadł

Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja

Okazało się, że ma zakaz prowadzenia pojazdów.

Do zdarzenia doszło w grudniu, ale dopiero teraz poinformowała o tym policja. Zaczęło się od dziwnego zachowania kierowcy alfy romeo, które zwróciło uwagę policjantów patrolujących poznańskie Stare Miasto. - W bezpiecznym miejscu zasygnalizowali kierowcy zatrzymanie się. Użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, jednak mężczyzna zignorował ten fakt i zaczął uciekać. Gwałtowanie przyśpieszył, a policjanci widząc to natychmiast ruszyli za nim - wyjaśnia Łukasz Paterski z poznańskiej policji.

Uciekinier mknął po poznańskich ulicach nie patrząc na znaki i sygnalizację świetlną. Dopuścił się przy tym wielu wykroczeń. - Następnie wjechał w centrum zatłoczonego miasta, gdzie w jednej z uliczek porzucił pojazd i uciekł między budynki - dodaje.

24-latka wkrótce namierzono i zatrzymano. Okazało się, że ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. - Ponadto, zachowanie zatrzymanego mogło wskazywać, że znajdował się pod wpływem środków odurzających bądź psychotropowych.

Mężczyzna będzie odpowiadać za wykroczenia w ruchu drogowym, ale też za naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów i ucieczkę przed policją. - W zależności od wyników badań krwi, może również ponieść odpowiedzialność za kierowanie pod wpływem środka odurzającego. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro