Reklama

Zastał psie odchody na chodniku przy samochodzie. Zaapelował do właściciela psa "Obyś sam w to nie wpadł"

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Poznań wciąż boryka się z problemem nieczystości w miejscach publicznych.

Chodzi o czworonożne pupile, które nierzadko załatwiają swoje potrzeby na miejskich chodnikach. W takim przypadku właściciel psa jest zobowiązany posprzątać nieczystość. Straż Miejska może nałożyć mandat na właściciela psa, jeśli nie posprząta po swoim pupilu. Mandat wynosi 500 złotych. Jednak w praktyce bardzo często wygląda to tak, że pies załatwia swoje potrzeby niepostrzeżenie, a właściciel korzystając z faktu, że nikt tego nie zaobserwował, oddala się wraz z psem z feralnego miejsca, gdzie pies zostawił po sobie "ślad".

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Czytelnik epoznan.pl padł ofiarą psich nieczystości, pozostawionych na chodniku tuż przy wejściu do samochodu - Co to ma być? Powinni wprowadzić taki podatek od psa powyżej 3kg, że osoby, co mają wielkie psy w kamienicach na Wildzie nauczyłyby się po nich sprzątać. Straż miejska powinna każdego z takim dużym psem kontrolować i sprawdzać czy jest opłacony podatek i nie roczny. Masakra. W dalszej części korespondencji Czytelnik apeluje do właściciela psa z ul. Spychalskiego, aby sprzątał po swoim pupilu, inaczej sprawę zgłosi do odpowiednich służb - Jeśli kiedykolwiek zauważę, że nie sprzątasz po swoim psie, zawiadomię służby, obyś sam nie wpadł w nieczystości własnego pupila.

Z podobnym problemem borykają się mieszkańcy Środy Wielkopolskiej, nieopodal szpitala, gdzie ląduje i startuje śmigłowiec LPR. Psie odchody fruwają w tym czasie w powietrzu i lądują na balkonach mieszkańców bloku, o czym informowaliśmy w środę. Szpital wpadł na pomysł, by wystawić tabliczkę na trawnikach "Trawniki spryskane monotlentkiem diwodoru". Ma być to odstraszacz dla właścicieli psów, aby nie chodzili w te rejony ze swoimi pupilami na spacer.

W Poznaniu regularnie odbywają się happeningi związane z psami, gdzie organizatorzy między innymi rozdają właścicielom psów woreczki na odchody i uświadamiają, jak ważne jest utrzymanie czystości w mieście.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.52 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro