Reklama

Atak zimy w Poznaniu: kierowcy narzekają na fatalne warunki. Na ulice wyjechały pługi i pługoposypywarki

fot. Maciej Kopiński
fot. Maciej Kopiński

ZDM zapewnia, że prowadzi działania mające na celu minimalizowanie skutków opadów śniegu.

Od rana docierają do nas sygnały od kierowców, którym bardzo ciężko jeździ się dziś po Poznaniu i Wielkopolsce. Służby odnotowują też znacznie więcej zdarzeń.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

ZDM informuje, że w Poznaniu sprzęt jest już w trasie. Tradycyjnie najpierw działania prowadzone są na sieci dróg o znaczeniu strategicznym, a następnie podstawowym. "Działania służb drogowych mają na celu jedynie łagodzenie skutków niekorzystnej aury na drogach" - przypominają przedstawiciele ZDM. W zmiennych warunkach drogowych należy zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza na mostach i wiaduktach, przy zbiornikach wodnych, na terenach zalesionych, prędkość należy dostosować do panujących warunków atmosferycznych.

"Prosimy wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności" - informują przedstawiciele ZDM.

Zgłoszenia dotyczące Akcji Zima są przyjmowane przez komórkę dyspozytorską ZDM całodobowo: tel. 61 64 77 231 (każde zgłoszenie jest rejestrowane); mail: [email protected].

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
23.62 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro