Reklama
Reklama

Tak ma wyglądać nowe osiedle w miejscu dawnego parkingu MTP. Będzie naprawdę duże

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Na terenie około 5,5 hektara zaplanowano budowę 857 mieszkań, a także biurowców i strefy rozrywkowo-usługowej.

Międzynarodowe Targi Poznańskie we wrześniu 2020 roku sprzedały działkę pomiędzy ulicami Grunwaldzką, Matejki i Ułańską za 114,5 mln złotych. Niemal rok później zaprezentowano, jak ma wyglądać nowa inwestycja realizowana przez firmy BPI Real Estate Poland i Revive. W kwietniu 2022 roku podano natomiast, że inwestor przymierza się do inwestycji i ma się ona rozpocząć w drugiej połowie roku.

Z lekkim poślizgiem, ale właśnie inwestor poinformował, że budowa rusza. Inwestorzy mają już prawomocne pozwolenie na budowę pierwszego etapu, w ramach którego powstanie 269 mieszkań. Prace mają się zacząć w pierwszym półroczu 2023 roku. Wiadomo już, że inwestycja będzie nosić nazwę Cavallia.

- To inwestycja typu mixed-used z 857 mieszkaniami stanowiącymi jej najistotniejszą część, ponadto powstaną tam biurowce i strefa rozrywkowo-usługowa. W sumie, na 5,5-hektarowym terenie dawnych koszar kawaleryjskich, zbudowanych zostanie 12 nowych budynków, a 5 historycznych będzie poddanych rewitalizacji. Termin zakończenia realizacji projektu planowany jest na koniec 2029 roku - podaje inwestor.

Mieszkania oferowane w ramach Cavalli mają mieć nawet 3 metry wysokości i metraż od 25 do 130 metrów kwadratowych. Na parterze mieszkania będą mieć ogródki, a na wyższych kondygnacjach - loggie lub balkony. Pod blokami zaplanowano hale garażowe. Teren przy budynkach ma być zagospodarowany - pojawią się tam place zabaw i zieleń.

- Dodatkowym atutem dla mieszkańców osiedla będzie łatwy dostęp do usług codziennego użytku dzięki części handlowo-usługowej oraz gastronomicznej, zaplanowanej w historycznych budynkach. W skład kompleksu wejdą także budynki biurowe o łącznej powierzchni 18 640 m². Część biur zostanie ulokowana w zrewitalizowanych budynkach, z których niegdyś korzystali ułani i ich rumaki.

Na budynkach zostaną zamontowane instalacje fotowoltaiczne i pompy ciepła, a do podlewania terenów zielonych będzie używana deszczówka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro