Reklama
Reklama

Mieszkańcy powiadomili policję o mężczyźnie, który jeździł po wsi i robił zdjęcia domów. Wiadomo, kim jest

fot. Sołectwo Łopienno
fot. Sołectwo Łopienno

Został wylegitymowany przez funkcjonariuszy.

W ostatni weekend do policjantów z Kłecka w powiecie gnieźnieńskim trafiały informacje od zaniepokojonych mieszkańców z gminy Kiszkowo i oraz sołectwa Łopienno. Skarżyli się na obecność podejrzanych osób w ich okolicy.

- W pierwszym przypadku po otrzymaniu zgłoszenia policjanci wylegitymowali mężczyzn kręcących się po Kiszkowie, sprawdzili również auto, którym się poruszali. Nie są to osoby wcześniej znane policji a celem ich wizyty było spotkanie towarzyskie - wyjaśnia gnieźnieńska policja.

Także w niedzielę na terenie sołectwa Łopienno mieszkańcy zwrócili uwagę na mężczyznę, który fotografował domy i drzwi wejściowe do obiektów. - Również i w tym przypadku przybyły na miejsce patrol wylegitymował mężczyznę oraz sprawdził jego pojazd. Nieznajomy wyjaśnił funkcjonariuszom, iż z zawodu jest historykiem i kolekcjonerem szyldów. W jego telefonie znajdował się cały plik podobnych zdjęć. Również w tym przypadku policjanci nie mieli zastrzeżeń do mężczyzny, który przyjechał z Poznania - dodaje.

Policjanci dziękują za zgłoszenia i proszą mieszkańców, by każdorazowo zgłaszać przypadki pojawienia się podejrzanych osób w okolicy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.98 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro