Reklama
Reklama

Zastępca prezydenta Jaśkowiaka winny za remonty i chaos komunikacyjny? "Nadzorował i monitorował inwestycje"

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. | fot. www.poznan.pl
Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. | fot. www.poznan.pl

Prezydent Jacek Jaśkowiak ma trzech zastępców.

Każdy z nich ma przydzieloną odpowiednią funkcję, ale to Mariusz Wiśniewski jest prawą ręką prezydenta, zajmował się między innymi Biurem Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta.

Dziennikarze Gazety Wyborczej dotarli do informacji, że prezydent Jaśkowiak nadzór nad Biurem Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta ma przekazać drugiemu zastępcy Jędrzejowi Solarskiemu. Wokół Wiśniewskiego od jakiegoś czasu zbierają się czarne chmury. Powód jest oczywisty, rozkopane centrum Poznania, ciągnące się remonty, irytacja mieszkańców i przedsiębiorców, problemy komunikacyjne w centrum - podaje Gazeta Wyborcza. Dziennikarz GW sugeruje, że Wiśniewski nadal będzie miał sporo obowiązków, ale w innym zakresie - Komunikat jest jasny: odebranie części kompetencji to kara za zamieszanie z remontami - informuje Gazeta Wyborcza.

Na czwartkowym posiedzeniu zarządu miasta oficjalnie zapadała wyżej wspomniana decyzja Prezydent powiedział wprost, że Biuro Koordynacji Projektów idzie do Jędrzeja Solarskiego. To on będzie ewentualnie decydował o jakichś zmianach personalnych w tym Biurze. W kompetencjach Mariusza Wiśniewskiego pozostanie natomiast nadal nadzór nad transportem, czyli ZDM i ZTM, oświata i inne obszary - podaje GW.

Rzeczniczka Urzędu Miasta Joanna Żabierek potwierdziła dziennikarzowi Gazety Wyborczej, że prezydent Jacek Jaśkowiak przekazał drugiemu zastępcy obowiązki pierwszego zastępcy. Czyli Jędrzej Solarski będzie teraz zajmował się nadzorem nad Biurem Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
6.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro