Reklama
Reklama

Jacek Jaśkowiak zachęca do podróżowania pociągiem. "Można popracować, poczytać, cena konkurencyjna"

fot. Jacek Jaśkowiak FB
fot. Jacek Jaśkowiak FB

Prezydent Poznania wybrał się pociągiem do Szklarskiej Poręby.

Jak zauważył Jaśkowiak, wkrótce zaczną się ferie, więc tym bardziej zachęca do podróżowania w góry pociągiem. - Sam przetestowałem ostatnio bezpośrednie połączenie z Poznania do Szklarskiej Poręby, które jest bardzo konkurencyjne cenowo - niecałe 50 zł, a do tego dużo bardziej ekologiczne od podróży autem, bo wybierając kolej, emitujemy średnio pięciokrotnie mniej CO2. W moim przypadku, jadąc samemu do Szklarskiej Poręby samochodem spalającym 8 litrów benzyny na 100 km, emituję ponad 70 kg CO2. Podróż pociągiem na tej trasie to średnio 7 kg CO2 na pasażera - tłumaczy.

Choć w komentarzach pod postem na FB zauważono, że podróż samochodem trwa krócej, prezydent i tak przekonuje do wybrania pociągu. - Samochodem krócej, można zabrać więcej bagażu, ale podróże pociągiem uczą zabierania w góry tego, co niezbędne. Kupiłem plecak. No i koszt dotarcia plus zmęczenie, gdy się jest kierowcą. W pociągu można popracować, poczytać.

W komentarzach zapytano też o poznański Dworzec Główny. Jacek Jaśkowiak przyznał, że obiekt jest niefunkcjonalny, ale ma nadzieję, że uda się doprowadzić do zmian. - Od roku te rozmowy z PKP i PLK mocno przyśpieszyły. Jestem dobrej myśli - stwierdził.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
10.18 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro