Reklama
Reklama

Porwanie 14-latki w Poznaniu: 17-letni Alan zostaje w areszcie

fot. L.T.
fot. L.T.

Do uprowadzenia nastolatki doszło w lipcu ubiegłego roku w Poznaniu.

Nastoletnia dziewczyna została uprowadzona spod sklepu na osiedlu Przyjaźni w Poznaniu. Została odnaleziona w samochodzie zatrzymanym w Złotnikach. Wcześniej była brutalnie traktowana i torturowana.

Jak relacjonował tego dnia mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji, dziewczynka trafiła do szpitala. Miała ogoloną część głowy, brwi, była przypalana papierosami i zmuszana do innej czynności seksualnej. W sprawie zatrzymano pięć osób - dorosłą kobietę i czworo nastolatków w wieku od 13 do 17 lat. Zarzuty usłyszała dorosła kobieta i 17-latek, który również będzie odpowiadał, jako osoba dorosła. Dotyczą one uprowadzenia, stosowania przemocy, gwałtu oraz utrwalenia przy pomocy telefonu treści o charakterze seksualnym. Młodsze osoby miały odpowiadać przed sądem rodzinnym.

Jak informuje dziś Radio Poznań, decyzją sądu przedłużony został tymczasowy areszt 17-letniego Alana O. na wniosek prokuratury. O to samo wnioskowano wobec 39-letniej Pauliny K. "Sąd decyzję w sprawie kobiety podejmie jeszcze w tym tygodniu" - powiedział dziennikarzom rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Łukasz Wawrzyniak.
"Prokuratura z uwagi na konieczność kontynuowania tego śledztwa, wykonania jeszcze końcowych czynności, dotyczących samych podejrzanych, zmuszona była takie wnioski o przedłużenie aresztu skierować. Prokuratura oczekuje jeszcze na zlecone ekspertyzy od biegłych. Wykonuje ostatnie czynności procesowe dotyczące tej sprawy. Po ich zakończeniu, po zgromadzeniu już kompletnego materiału dowodowego, w tej sprawie zostanie sporządzony akt oskarżenia" - dodał.

Grozi im 15 lat więzienia.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
25℃
14℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
9.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro