Reklama

Sąsiadom przeszkadzał duszący dym. Zgłosili to służbom. Sprawa trafi do sądu

ZDJECIE ILUSTRACYJNE. | fot. Hans/pixabay.com
ZDJECIE ILUSTRACYJNE. | fot. Hans/pixabay.com

W Kościanie mieszkańcy jednego z osiedli podejrzewali, że ich sąsiad pali w piecu śmieci.

Jak się okazało, wyniki badań przeprowadzonych w laboratorium udowodniły, że podejrzenia mieszkańców osiedla nie były bezpodstawne.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

- Stwierdzono termiczne przekształcanie (spalanie) niedozwolonych substancji (śmieci/odpadów) - podaje koscian.net. Dziennikarz kościańskiego portalu w rozmowie komendantem tamtejszej straży miejskiej dowiedział się, że jest to kolejna sprawa, która swój finał znajdzie w sądzie. Grzywna jaka grozi osobie, która pali niedozwolonymi substancjami w piecu to nawet pięć tysięcy złotych - Dodatkowo występujemy o zwrot kosztów badań próbki, którą pobraliśmy z paleniska - powiedział dla kościańskiego portalu Maciej Szymczak komendant straży miejskiej i dodał, że kontrolę tego, konkretnego paleniska faktycznie wykonano z powodu zgłoszenia od innych mieszkańców osiedla.

Utrudniono nam przeprowadzenie kontroli. To świadczyło o tym, że mieszkańcy mieli coś do ukrycia. Już podczas pobierania próbki wiadomo było, że do pieca kaflowego trafiał nie tylko węgiel - podsumował komendant.

Mieszkaniec, który palił w piecu śmieciami miał lepszą opcję od sprawy sądowej, ponieważ gdyby przyznał się od początku, że pali niedozwolonymi substancjami, dostałby tylko mandat w kwocie 500 złotych i upomnienie.

Dodatkowo, w popiele znaleziono również metalowe elementy stolarki meblowej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro