Reklama
Reklama

Osiedle Przyjaźni: kolejny atak agresywnego sąsiada. Zepchnął ze schodów 75-latka

fot. Google Earth
fot. Google Earth

To kolejny raz w tym tygodniu, gdy piszemy o 23-latku.

W poniedziałek pisaliśmy o młodym mężczyźnie mieszkającym w bloku nr 17 na osiedlu Przyjaźni, który terroryzuje swoich sąsiadów (więcej TUTAJ). We wtorek policja poinformowała nas, że 23-latka zatrzymano, bo znaleziono przy nim narkotyki.

Tymczasem do naszej redakcji dotarła informacja, że w piątek wieczorem ten sam mężczyzna zepchnął ze schodów w bloku jednego z mieszkańców. - Opisany mężczyzna zepchnął sąsiada ze schodów. Pogotowie zabrało go do szpitala. Świadkowie zdarzenia czekają na policję, by złożyć zeznania. Niebezpieczeństwo na Osiedlu Przyjaźni wciąż trwa. Mężczyzna jest niebezpieczny dla mieszkańców bloku. Co musimy zrobić, by spokojnie mieszkać w mieszkaniach, za które płacimy niemałe pieniądze? - dopytuje nasz Czytelnik.

Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji przyznaje, że 23-latek rzeczywiście był na wolności. - Nie było przesłanek do tymczasowego aresztowania, dlatego został wypuszczony na wolność i rzeczywiście w piątek wieczorem zepchnął ze schodów 75-latka - mówi. - Poszkodowany mężczyzna ma złamaną kość łopatki, jest już w domu. Sprawca został zatrzymany, mamy przesłuchiwanych świadków w tej sprawie. Jeszcze dzisiaj opinię w tej sprawie wyda biegły sądowy - mówi.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w niedzielę 23-latek będzie miał postawione zarzuty. - Wówczas wystąpimy o jego tymczasowe aresztowanie - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
5℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
11.91 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro