Reklama
Reklama

Paczkomaty szpecą tereny osiedli? Miasto wprowadza nowe zasady co do umieszczania ich na poszczególnych terenach

ZDJECIE ILUSTRACYJNE. | fot. Policja/archiwum
ZDJECIE ILUSTRACYJNE. | fot. Policja/archiwum

Urządzeń do odbioru przesyłek jest w Poznaniu coraz więcej.

Jak zauważa dziennikarz rmf24.pl, wychodzą one naprzeciw oczekiwaniom współczesnych użytkowników. Jednak Piotr Sobczak z Wydziału Urbanistyki i Architektury UMP w rozmowie z dziennikarzem przyznaje, że paczkomaty szpecą tereny osiedli - Mając na uwadze piękno miasta, opracowaliśmy wytyczne wraz z dobrymi praktykami. Liczymy, że przyczynią się one do zwiększenia estetyki miejsc, w których będą lokalizowane tego typu urządzenia - powiedział dla rmf24.pl Sobaczak.

Wytyczne mają wskazywać, gdzie można umieszczać paczkomaty, Piotr Sobaczak zachęca również właścicieli prywatnych nieruchomości do korzystania z wytycznych.

Według wytycznych paczkomaty mają być tak ustawiane, aby nie zakłócały dostępu do komunikacji pieszej i drogowej. Publikacja reguluje kolorystykę, dopuszczalne oświetlenie oraz wielkość reklam, jakie można umieszczać na urządzeniach - powiedzieli urzędnicy dla rozgłośni rmf24.pl

W dokumencie z wytycznymi znajduje się również zapis o tym, aby paczkomaty były dostosowane do osób z niepełnosprawnościami.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
25.91 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro