Reklama
Reklama

WITD podsumowuje poznańską akcję przeciw nielegalnym przewozom pasażerskim

fot. WITD Poznań
fot. WITD Poznań

Wystawiono mandaty na ponad 5000 złotych.

O tym, że w nocy z piątku na sobotę przy Kupcu Poznańskim odbyła się akcja Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego, Straży Granicznej i Policji pisaliśmy już na naszym portalu. Teraz podsumowali ją inspektorzy WITD.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA

- Były to działania pod kryptonimem "Legal", w których wzięło udział w sumie 78 funkcjonariuszy. W sumie wylegitymowano 165 osób i skontrolowano 121 pojazdów. Udało się przy tym zatrzymać jedną osobę poszukiwaną. Kontrolujący ujawnili 45 sprawców wykroczeń i nałożyli 45 mandatów na łączną kwotę 5 250 zł - podaje inspekcja.

Zatrzymano też 3 dowody rejestracyjne. - Straż Graniczna rozpoczęła procedurę deportacji 2 obywateli Gruzji, którzy znajdowali się nielegalnie na terytorium Polski. Auta 5 kierowców, którzy nie mieli licencji na przewóz osób, a ich pojazdy nie były oznakowane jako "Taxi", zostały odholowane na parking strzeżony. Wobec 5 przedsiębiorców będą toczyły się postępowania administracyjne - dodaje.

Nie jest wykluczone, że w kolejnych tygodniach odbywać się będą podobne akcje.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
22.17 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro