Reklama
Reklama

Pikieta ze zwłokami nienarodzonych dzieci na poznańskim deptaku. "Czy ludzie muszą być molestowani takimi obrazkami?"

fot. Czytelniczka
fot. Czytelniczka

Napisała do nas w tej sprawie Czytelniczka.

Deptak, 17 grudnia godzina 14:30. Czy normalni ludzie muszą być molestowani takim obrazkami? Takie treści są widoczne dla dzieci, których niemało spaceruje deptakiem - Czytelniczka przechodziła deptakiem, gdy jej oczom ukazał się obraz zwłok nienarodzonego dziecka. Na plakacie widnieje hasło " Pigułki aborcyjne zabijają". Wśród spacerujących deptakiem były też dzieci, co widać na przesłanym przez Czytelniczkę zdjęciu.

- Kolejna kwestia, takie plakaty uderzają w matki, które straciły ciążę, rozdrapując rany i zadając kolejny ból - dodaje Czytelniczka i zwraca uwagę na fakt, że plakat trzymają w rękach starsi mężczyźni - Szukają wybaczenia? - Czytelniczka zadała pytanie retoryczne.

Na plakacie znajduje się również następująca treść: "Zwłoki nienarodzonych dzieci znaleziono w kanałach ściekowych w Warszawie, Rzeszowie, Piechowicach, Nowym Targu.

Podobna sytuacja miała miejsce w 2016 roku przy rondzie Śródka, gdzie również z inicjatywy www.stopaborcji.pl zawisł drastyczny plakat, o czym pisaliśmy tutaj. Wtedy działacze poznańskiego koła Partii Zieloni złożyli zawiadomienie do prokuratury. Według działaczy baner był nieprzyzwoity i niezgodny z zasadami etyczno-moralnymi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
2℃
Poziom opadów:
4.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro