Reklama
Reklama

Pikieta ze zwłokami nienarodzonych dzieci na poznańskim deptaku. "Czy ludzie muszą być molestowani takimi obrazkami?"

fot. Czytelniczka
fot. Czytelniczka

Napisała do nas w tej sprawie Czytelniczka.

Deptak, 17 grudnia godzina 14:30. Czy normalni ludzie muszą być molestowani takim obrazkami? Takie treści są widoczne dla dzieci, których niemało spaceruje deptakiem - Czytelniczka przechodziła deptakiem, gdy jej oczom ukazał się obraz zwłok nienarodzonego dziecka. Na plakacie widnieje hasło " Pigułki aborcyjne zabijają". Wśród spacerujących deptakiem były też dzieci, co widać na przesłanym przez Czytelniczkę zdjęciu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Kolejna kwestia, takie plakaty uderzają w matki, które straciły ciążę, rozdrapując rany i zadając kolejny ból - dodaje Czytelniczka i zwraca uwagę na fakt, że plakat trzymają w rękach starsi mężczyźni - Szukają wybaczenia? - Czytelniczka zadała pytanie retoryczne.

Na plakacie znajduje się również następująca treść: "Zwłoki nienarodzonych dzieci znaleziono w kanałach ściekowych w Warszawie, Rzeszowie, Piechowicach, Nowym Targu.

Podobna sytuacja miała miejsce w 2016 roku przy rondzie Śródka, gdzie również z inicjatywy www.stopaborcji.pl zawisł drastyczny plakat, o czym pisaliśmy tutaj. Wtedy działacze poznańskiego koła Partii Zieloni złożyli zawiadomienie do prokuratury. Według działaczy baner był nieprzyzwoity i niezgodny z zasadami etyczno-moralnymi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
57.33 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro