Reklama

Szokujący plakat na Śródce. Partia Zieloni zgłosiła sprawę do prokuratury

Już w ubiegły wtorek kamienicy przy ulicy Wyszyńskiego po raz kolejny pojawił się plakat antyaborcyjny przedstawiający płód usunięty w 11 tygodniu ciąży. Jak informuje Gazeta Wyborcza w piątek działacze poznańskiego koła Partii Zieloni złożyli zawiadomienie do prokuratury.

To już kolejny plakat w tym miejscu, za którym stoi Fundacja PRO - Prawo do Życia. Tym razem treść plakatu nawiązuje do obywatelskiego projektu ustawy zakazującej aborcji, który został już złożony w Sejmie i ma być poddany głosowaniu we wrześniu. Billboard, ledwo zawisł, a już spełnia swoją rolę. Słychać wyrazy poparcia i zapewnienia o pomocy przy pilnowaniu posłów, zwłaszcza tych, którzy na co dzień opowiadają się za życiem. Pojawiają się również krytyczne głosy ze środowisk opowiadających się za możliwością zabijania dzieci. Są to najczęściej kuriozalne argumenty, takie jak ten, że plakat uderza w prawa kobiet, jakby prawem kobiet z jakiegoś powodu miało być pozbawianie życia istoty słabszej od nas. Tradycyjnie słychać też argument rzekomego szkodliwego oddziaływania takich obrazów, zwłaszcza na młodsze dzieci. Pomijając nieprawdziwość tezy, symptomatyczna jest troska o jedne dzieci, przy jednoczesnym opowiadaniu się za mordowaniem innych - czytamy na stronie fundacji.

Jak podaje "Gazeta Wyborcza" w piątek działacze poznańskiego koła Partii Zieloni złożyli zawiadomienie do prokuratury. Według działaczy l baner jest nieprzyzwoity i niezgodny z zasadami etyczno-moralnymi. Nie zgadzamy się na to, aby w przestrzeni miejskiej umieszczano plakaty z tak drastycznymi zdjęciami martwych ludzkich płodów. Nie zgadzamy się na to, żeby skrajnie prawicowe i nieliczne grupy fanatyków religijnych terroryzowały mieszkańców Poznania poprzez epatowanie tak drastycznymi obrazami oraz poprzez nazywanie mordercami i morderczyniami osoby decydujące się na usuniecie ciąży jak również osoby popierające postulat umożliwienia kobietom i ich partnerom egzekwowanie prawa do samostanowienia zgodnie z wyznawanymi zasadami moralnymi. Kobiety i ich rodziny decydujące się na przerwanie ciąży bardzo często stają wobec bardzo trudnych dylematów życiowych i moralnych, a tak drastyczne zdjęcia mogą być powodem dodatkowej traumy dla kobiet, które musiały dokonać aborcji. Nie zgadzamy się na piętnowanie ich za podejmowanie decyzje i protestujemy przeciwko narzucaniu zasad moralnych przez fanatyków. Polska nie jest państwem wyznaniowym, a obywatele i obywatelki kraju mają prawo kierować się w życiu własnym sumieniem oraz nie być za to piętnowane mianem morderczyń - czytamy w oświadczeniu poznańskiego koła Partii Zieloni na Facebooku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
66.95 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro