Reklama
Reklama

Wciąż nie wiadomo, kto zawinił w sprawie braku tlenu w szpitalu tymczasowym na MTP

archiwum | fot. Czytelnik
archiwum | fot. Czytelnik

Prokuratorskie śledztwo zostanie wydłużone.

30 marca 2021 roku w szpitalu na MTP zabrakło tlenu dostarczanego pacjentom przez instalację tlenową. O sprawie pisaliśmy wielokrotnie. Początkowo na miejsce wezwano techników - myślano, że przez niegroźną awarię przy aparaturze dostarczającej tlen pacjentom zaczęły się uruchamiać alarmy. Szybko jednak okazało się, że żadnej awarii nie było, a powodem problemów był brak tlenu w instalacji.

12 pacjentów w najcięższym stanie przetransportowano do innych poznańskich szpitali. Strażacy pojechali natomiast na MTP z dostawą butli tlenowych. Te jednak zaczęły się kończyć, zanim zamówiony transport tlenu eskortowany przez policję dotarł na teren szpital. Ostatecznie po kilku godzinach w instalacji ponownie pojawił się tlen i zaczął płynąć do pacjentów.

Szybko okazało się, że feralnego dnia zaledwie do 12.30 w szpitalu tymczasowym zmarło 6 osób. Gdy o sprawie zrobiło się głośno, wojewoda powiadomił prokuraturę. Zwolniono dyrektora ds. technicznych oraz pracownika technicznego.

Początkowo śledztwo w tej sprawie miało się zakończyć wiosną 2022 roku, ale zostało wydłużone. Teraz Radio Poznań podaje, że czeka nas kolejne wydłużenie śledztwa - do marca 2023 roku. Co prawda śledczy mają już opinie biegłych, a także przesłuchali rodziny pacjentów, ale wciąż trwają przesłuchania pracowników szpitala.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
11.37 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro