Reklama
Reklama

Szkolna świetlica w okresie międzyświątecznym czynna tylko do 13.00. "Nie ma to nic wspólnego z potrzebami środowiskowymi"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. CDC / unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. CDC / unsplash.com

Skarży się nasz Czytelnik.

Jak wyjaśnia, jego dziecko ma obecnie 8 lat i uczęszcza do Szkoły Podstawowej nr 72 przy ulicy Newtona. - Mam sytuację, gdzie ja wraz z żoną musimy pracować, a dziecko nie może zostać samo w domu, gdyż ma 8 lat. Niestety też nie mam komu powierzyć opieki nad dzieckiem w czasie pracy mojej i żony. Właśnie dostałem informację ze szkoły, że świetlica dnia 23 grudnia oraz między świętami od 27 do 30 grudnia będzie działać od 8:00 do 13:00 - pisze.

- W statusie szkoły jest napisane, że czas działania jest dostosowany do potrzeb środowiska. Jak to się ma do potrzeb środowiskowych? Czy czas pracy jakoś się skrócił z 8 godzin do 4-5 w czasie świąt, a ja o tym nie wiem, a pracodawca to ukrywa czy jak? Nie chodzi tylko o mnie przecież. Z mojej perspektywy i innych rodziców na pewno nie ma to nic wspólnego z potrzebami środowiskowymi - dodaje.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z kuratorium. Tam wyjaśniono nam, że to dyrekcja placówki decyduje o tym, w jakich godzinach świetlica jest czynna w okresie międzyświątecznym. Zadzwoniliśmy więc do szkoły. - Nie ma odgórnych przepisów, które określałyby, jak długo w takich dniach działać ma szkolna świetlica. Ale praktyka jest taka, że młodsze dzieci są na co dzień w szkole do czwartej - piątej lekcji i dlatego świadczymy opiekę właśnie w takich godzinach. Okres międzyświąteczny nie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród rodziców naszych uczniów - tłumaczy Dagmara Bajerlein, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 72 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Mikołaja Kopernika.

Jak zapewnia dyrektorka, sprawa była uzgadniana z Radą Rodziców i jest to pewnego rodzaju kompromis. - Zawsze prosimy też rodziców o wypełnienie ankiet i na tej podstawie podejmowane są decyzje. Na co dzień świetlica działa u nas od 7.00 do 16.30 - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.08 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro