Reklama
Reklama

Nowa organizacja ruchu na al. Wielkopolskiej. Wyznaczony został buspas

fot. ZDM
fot. ZDM

Wdrożenie nowej organizacji dobiega już końca.

Buspas ma usprawnić przejazdy komunikacji publicznej w stronę centrum. "Autobusy jadące prawym pasem będą mogły szybciej dojechać do skrzyżowania z ul. Pułaskiego i przejechać na wprost w ul. Nowowiejskiego. Pozostałe pojazdy, tak jak dotychczas, z prawego pasa mogą skręcić w prawo w ul. Pułaskiego w kierunku ul. Roosevelta. Nie zmieniają się zasady korzystania z lewego pasa przed skrzyżowaniem z ul. Pułaskiego - z pasa tego można jechać na wprost lub w lewo" - tłumaczy Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

W celu przedłużenia buspasa usunięto przewężenie jezdni i krótki pas do zatrzymywania się, istniejący przejściowo w okolicy żłobka. Alternatywne miejsca postojowe wyznaczono w pobliżu już wcześniej, podczas porządkowania organizacji ruchu na wschodniej jezdni ulicy Klin.

Dodatkowo przed ulicą Klin pojawiają się poduszki berlińskie.

"Ponieważ zakończył się remont nawierzchni jezdni po południowej stronie ulicy i montaż oznakowania dobiega końca, to należy stosować się do nowej organizacji ruchu. Do wymalowania została tylko część oznakowania poziomego, która nie ma wpływu na główne zasady jazdy po al. Wielkopolskiej. Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i zwracanie uwagi na zmiany oznakowania pionowego i poziomego" - dodaje rzeczniczka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro