Reklama
Reklama

Podejrzane walizki na Ławicy. "Po przeskanowaniu bezpańskiego bagażu urządzeniem RTG okazało się, że są pełne papierosów"

fot. KAS Poznań
fot. KAS Poznań

Rynkowa wartość kontrabandy to niemal 70 tys. złotych.

Do udaremnienia próby przemytu papierosów doszło 6 grudnia na poznańskiej Ławicy. Funkcjonariusze prowadzący kontrolę bagaży pasażerów powracających z Jordanii zwrócili uwagę na pozostawionych na taśmie 6 walizek bez oznaczeń identyfikacyjnych tj. przywieszek z nr lotu i danymi pasażera.

"Po przeskanowaniu bezpańskiego bagażu urządzeniem RTG okazało się, że walizki są pełne papierosów. Łącznie zatrzymano 91.000 szt. bez polskich znaków akcyzy o wartości rynkowej blisko 70 tys. złotych. Jak ustalono, walizki należały do dwóch obywateli Egiptu, którzy przylecieli samolotem z Ammanu" - mówi Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

"Każdy podróżny powracający z państw nie należących do Unii Europejskiej, który ukończył 17 lat, w ruchu lotniczym, może przewozić ze sobą nie więcej niż 200 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy" - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
6.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro