Reklama
Reklama

W poniedziałek zamkną część jednej z ulic przez imprezę dla dzieci. Będzie objazd!

fot. ZDM
fot. ZDM

To kolejna odsłona cyklu "Ulica dla dzieci - Ulica dla wszystkich".

12 grudnia 2022 r., w godzinach od 11:00 do 20:30, w związku z imprezą "Ulice dla dzieci" czasowo wstrzymany zostanie ruch pojazdów na odcinku ul. Dmowskiego między ul. Hetmańską i ul. Klaudyny Potockiej.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

"Objazd zamkniętego odcinka ulicy w kierunku północnym zaplanowano ul. Hetmańską, Głogowską i Potockiej, a w kierunku południowym - ul. Potockiej i Kolejową" - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

"W związku z wygrodzeniem w dniu 12 grudnia miejsc postojowych na powyższym odcinku ul. Dmowskiego, przypominamy kierowcom o konieczności wcześniejszego usunięcia pojazdów z miejsc objętych czasowym zakazem" - dodała.

"Ulica dla dzieci - Ulica dla wszystkich" to pomysł na przestrzeń, która udostępniona zostanie dzieciom oraz ich rodzicom i opiekunom do zabawy. W tym roku zaplanowano cztery lokalizacje. Pierwsze wydarzenie odbyło się w ubiegłą sobotę w parku Rataje. Kolejne spotkania odbędą się: 12 grudnia na ul. Dmowskiego, w godz. 13-19, przy Szkole Podstawowej nr 77; 17 grudnia w parku Kasprowicza, w godz. 15-20 oraz 18 grudnia na Naramowicach, przy bibliotece, w godz. 14-19.

"Inicjatywa 'Ulica dla dzieci - Ulica dla wszystkich' to projekt integracyjny od 2 lat realizowany ze środków budżetowych Miasta, a tym razem finansowany przez UNICEF. Jego realizatorem jest Fundacja Instytut Rozwoju Aktywności" - informują miejscy urzędnicy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
91.33 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro