Reklama

CBA zatrzymało kolejną osobę w związku z wystawianiem fikcyjnych faktur. Straty dla państwa to prawie 3 mln złotych

Zdjęcie ilustracyjne | fot. CBA
Zdjęcie ilustracyjne | fot. CBA

Z ustaleń Centralnego Biura Antykorupcyjnego wynika, że nielegalna procedura miała miejsce w latach 2017-2019.

Jak podaje poznańska delegatura CBA, śledztwo prowadzone jest w sprawie "wystawiania w ramach prowadzonych na terenie kraju oraz za granicą podmiotów gospodarczych, faktur na co najmniej 25 mln zł, poświadczających nieprawdę co do okoliczności mogących mieć znaczenie do określenia wysokości należności publicznoprawnych, posługiwania się takimi dokumentami oraz podawania nieprawdy w składanych deklaracjach podatkowych".

Zarzuty postawiono w tej sprawie czterem osobom, a straty budżetu państwa to prawie 3 mln złotych. - Jak wynika z zebranego materiału dowodowego podejrzani reprezentujący podmioty gospodarcze z terenu województwa wielkopolskiego wystawiali sobie wzajemnie faktury VAT, na rzekome usługi i dostawy towarów, które następnie wykorzystywali w ramach swojej działalności gospodarczej oraz sprzedawali właścicielom innych podmiotów gospodarczych. Na podstawie tych faktur dokonywano następnie wyłudzeń należności w podatku od towarów i usług VAT - wyjaśnia CBA.

W ostatnich dniach doszło do zatrzymania kolejnej osoby w tej sprawie. Z ustaleń wynika, że mężczyzna posługiwał się nierzetelnymi fakturami na ponad 3 mln złotych. Usłyszał już zarzuty.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna pogoda. IMGW znów ostrzega!
29℃
18℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
22.72 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro