Reklama
Reklama

Urządzili sobie "niszczycielski spacer". Uszkodzili kilka samochodów

ZDJECIE ILUSTRACYJNE. | fot. maxmann/pixabay.com
ZDJECIE ILUSTRACYJNE. | fot. maxmann/pixabay.com

Czytelnik międzychodzkiego portalu poinformował dziennikarzy o sytuacji.

Napisał on do "Międzychód Nasze Miasto" o zdarzeniu, które dotyczyło między innymi jego samochodu. W nocy z niedzieli na poniedziałek nieustalone jeszcze osoby urządziły sobie niszczycielski spacer, w wyniku czego zniszczeniu uległo kilka samochodów, w tym auto Czytelnika międzychodzkiego portalu.

Mężczyzna napisał, że na pewno zniszczone zostały trzy lub cztery auta, w których uszkodzona jest powłoka lakiernicza. Czytelnik zwrócił również uwagę na poprzebijane opony.

O sprawie została poinformowana policja. Rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Międzychodzie Justyna Rybczyńska powiedziała dla "Międzychód Nasze Miasto", że faktycznie do takiego zniszczenia doszło. Jednak poszkodowani muszą przygotować szacunkową kwotę strat oraz pełną dokumentację szkód, aby policja mogła oficjalnie przyjąć zgłoszenie.

Zniszczeń dokonano najprawdopodobniej ostrym narzędziem, ponieważ samochody są głęboko porysowane.

Do podobnej sytuacji doszło w listopadzie na poznańskim Dębcu. Tam pod osłoną nocy zdewastowano kilkadziesiąt aut, o czym pisaliśmy tutaj. Samochody miały powybijane szyby, podrapane powłoki lakiernicze oraz poprzebijane opony. Policja apelowała do poszkodowanych oraz świadków o zgłaszanie się na komisariacie Policji na Wildzie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla regionu
22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.78 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro