Reklama
Reklama

Włamali się do bloku w budowie i ukradli agregat tynkarski. Zatrzymano 4 osoby

fot. policja
fot. policja

Do kradzieży z włamaniem doszło w Rydzynie na terenie powiatu leszczyńskiego.

Pod koniec listopada w budowanym obecnie bloku stwierdzono kradzież. - Z wnętrza skradziono agregat tynkarski wartości 10 tysięcy złotych oraz elektronarzędzia. Całość strat wyniosła prawie 12 tysięcy złotych - mówi Monika Żymełka z policji w Lesznie.

Funkcjonariusze szybko wpadli na trop. - Ustalili, że związek z tym przestępstwem mają dwaj mieszkańcy powiatu górowskiego w wieku 24 i 26 lat - dodaje. Zatrzymano ich w zeszłym tygodniu. Udało się odzyskać skradziony agregat. Był ukryty w jednym z pustostanów. Został wymalowany prawdopodobnie w ramach przygotowań do jego sprzedaży.

Okazało się, że kradzież z włamaniem do bloku nie była jedyną na koncie zatrzymanych. - Funkcjonariusze ustalili także, że te same osoby mają związek z kradzieżą czterech felg aluminiowych wartych 2 tysiące złotych. Sprawcy skradli je z terenu jednej z posesji w gminie Rydzyna, noc po włamaniu do domu w budowie. Mężczyźni zbyli felgi w punkcie skupu złomu.

Policjanci zatrzymali też dwóch paserów - 22-latków z powiatu górowskiego. Grozi im do 5 lat więzienia. 24-latkowi i 26-latkowi grozi natomiast do 10-lat więzienia. Wszyscy przyznali się do winy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
32.59 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro