Reklama
Reklama

Książęca: kilkanaście worków z odpadami podrzuconych pod altanę. Wśród sprawców właściciel domku jednorodzinnego

fot. Straż miejska
fot. Straż miejska

Został ukarany mandatem.

Właściciele sklepów przy ulicy Książęcej zgłosili straży miejskiej, że przy ich zamkniętej altanie śmietnikowej nieznany sprawca podrzucił kilkanaście worków wypełnionych odpadami. - Po wykonaniu dokumentacji fotograficznej przeprowadziliśmy oględziny zawartości worków. Wszystko wskazywało na kilka źródeł pochodzenia odpadów. W jednym z worków natrafiliśmy na dokument zawierający adres zamieszkania z danymi personalnymi. Był to właściciel domu jednorodzinnego - informują strażnicy miejscy.

Funkcjonariusze pojechali pod wskazany adres. Właściciel domu przyznał, że wyrzucił kilka worków. Natychmiast je zabrał, posegregował śmieci i umieścił je we właściwych pojemnikach. - Trudno znaleźć racjonalne wytłumaczenie takiego postępowania tym bardziej, że posiadał prawidłowo złożoną deklarację na wywóz odpadów. 500 zł kary i lekcja recyklingu, to koszt bezmyślnego pozbywania się odpadów.

Pozostałe śmieci zostały usunięte przez administratora terenu. Tylko do końca października na terenie Poznania usunięto 913 dzikich wysypisk. To więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
13.57 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro