Reklama

Kierowca Opla w ostatnim momencie zauważył pieszego i nie zdążył zahamować. 51-latek nie miał odblasków

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja

Policjanci przypominają: "wychodząc po zmroku na drogę, pamiętajmy: odblaski ratują życie!".

Do zdarzenie o jakim informują policjanci doszło kilka dni temu w powiecie międzychodzkim. Na drodze wojewódzkiej nr 160 doszło do potrącenia pieszego. "Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 22-letni mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki Opel, jadąc z kierunku Sowiej Góry w kierunku Międzychodu w ostatnim momencie zauważył pieszego mężczyznę. Kierujący nie zdążył zahamować i potrącił pieszego. Potrącony mężczyzna szedł prawidłową stroną drogi, jednak nie posiadał elementów odblaskowych. Mężczyzna z lekkimi obrażeniami ciała został zabrany do szpitala na obserwację" - informuje mł. asp. Justyna Rybczyńska, oficer prasowy policji w Międzychodzie.

Przy okazji funkcjonariusze przypominają, że zgodnie z przepisami każdy pieszy poruszający się po zmroku poza obszarem zabudowanym ma obowiązek używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla uczestników ruchu.

"Krótkie dni, ciemne i deszczowe popołudnia, szybko zapadający zmrok. Za oknem najtrudniejsza i najbardziej niebezpieczna pora dla niechronionych uczestników ruchu drogowego (pieszych, rowerzystów). Dlatego należy korzystać z elementów odblaskowych nie tylko po zmroku poza obszarem zabudowanym, ale wszędzie tam, gdzie teren jest nieoświetlony, a widoczność ograniczona np. przez warunki atmosferyczne" - tłumaczy rzeczniczka.

"Wszyscy mamy wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, dlatego respektujmy obowiązki i wzajemnie szanujmy swoje prawa. Swoją odpowiedzialną postawą na drodze pokażmy, że jesteśmy jej świadomymi użytkownikami" - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.84 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro