Reklama

Już 437 dzieci urodziło się w ramach miejskiego programu in vitro. Można się zgłaszać po dofinansowanie

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Kto może dostać wsparcie od miasta?

- Program dofinansowania in vitro dał szczęście wielu poznańskim rodzinom - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. - Dla setek par to jedyna okazja, by cieszyć się z rodzicielstwa. W stolicy Wielkopolski już od sześciu lat wspieramy osoby dotknięte niepłodnością, ale tysiące osób z innych miejscowości w całej Polsce nie ma takiej szansy - dodaje.

Jak wyjaśniają miejscy urzędnicy, podczas pierwszej edycji programu, który trwał w latach 2017 - 2020, na świat przyszło 378 dzieci. Druga edycja rozpoczęła się w ubiegłym roku i potrwa do 2024. Dotychczas w ramach drugiej edycji na świat przyszło 59 dzieci.

- Z dofinansowania do procedury zapłodnienia pozaustrojowego mogą skorzystać pary, które mieszkają w Poznaniu i spełniają określone kryteria. Powinny być w związku małżeńskim lub partnerskim, spełniać ustawowe warunki oraz rozliczać podatki w Poznaniu. Wiek kobiety musi mieścić się w przedziale 20-43 lata - zaznaczają urzędnicy.

Pary otrzymają trzykrotne dofinansowanie w wysokości 5000 złotych do zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego lub innego niż partnerskie lub trzykrotne dofinansowanie w wysokości 2000 zł do procedury adopcji zarodka (pod warunkiem, że poprzednia dofinansowana procedura nie była skuteczna).

Szczegóły można znaleźć TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
64.65 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro