Reklama
Reklama

Rozpocznij Święta koncertem z Orkiestrą Reprezentacyjną Sił Powietrznych i Bądź Na Tak

Pomaganie przez słuchanie

46 osób na scenie, major z batutą, muzyka na żywo, a na widowni m. in. osoby z Zespołem Downa - podopieczni Stowarzyszenie Na Tak. To właśnie dla osób z niepełnosprawnością intelektualną Stowarzyszenie organizuje koncert charytatywny, by zebrać pieniądze na codzienną, wymagającą rehabilitację oraz niezbędny sprzęt, który zapewni im lepsze funkcjonowanie.

Koncert odbędzie się 12 grudnia 2022 o godz. 18:00 w Auli Uniwersyteckiej UAM przy ul. Wieniawskiego 1. W tym roku hasłem przewodnim jest " Miłość, Święta i Nieświęta" a wystąpi jak zawsze niezwykła Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych z Poznania pod batutą majora Pawła Joksa. Orkiestra jak co roku, utrzymując najwyższe standardy, zaprezentuje swój najnowszy repertuar. Wyjątkowości wydarzeniu doda wokal Doroty Wróblewskiej i Michała Kaczmarka a współprowadzącymi będą podopieczni Stowarzyszenia.


Nie tylko muzyka

Na uczestników wydarzenia oprócz doznań muzycznych serwowanych na najwyższym poziomie czeka jeszcze szereg dodatkowych atrakcji. Przede wszystkim licytacja której dochód wspomoże rozwój fizyczny i poznawczy podopiecznych Stowarzyszenia. Zaplanowano również wystawę prac uczestników Galerii "tak", która ma na celu przybliżenie niezwykłej twórczości i wrażliwości osób z niepełnosprawnością. W przerwie koncertu oprócz wspomnianej licytacji będzie można również zakupić prace uczestników warsztatów terapii zajęciowej, którzy włożyli ogrom pracy i serca w wykonanie niepowtarzalnych i unikatowych przedmiotów.

Jak kupić bilet?

Połowa grudnia to idealny moment aby nastroić się na Święta. Wprowadzić w klimat dzięki niezwykłej muzyce na żywo a przy okazji podzielić się dobrem. Każdy bilet, wylicytowany przedmiot, zakupiona rzecz na kiermaszu usprawnią życie osoby z niepełnosprawnością.

Podziel się sobą i bądź na tak!

Bilety wstępu w cenie 50 zł dostępne są na stronie Bilety24 pod hasłem "Miłość, Święta i Nieświęta" oraz w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Płowieckiej 15 (płatność tylko gotówką).

O Stowarzyszeniu Na Tak

Stowarzyszenie Na Tak pomaga rodzinom w opiece nad dziećmi z niepełnosprawnością. Stowarzyszenie otoczyło swoją opieką osoby z Zespołem Downa oraz z głęboką, wieloraką niepełnosprawnością. Rodzice osób z niepełnosprawnością, zakładając Stowarzyszenie ponad 30 lat temu, postanowili stworzyć miejsca dostępne, wyspecjalizowane i dostosowane dla ich dzieci. Uzupełnili poznańskie podwórko o placówki wyposażone w sprzęty i specjalistów niezbędnych do opieki. Dzięki tym wysiłkom w Stowarzyszeniu jest m.in.: przedszkole, szkoła podstawowa, poradnia, grupy taneczne, warsztaty, agencja pracy a także dom pobytu. W Stowarzyszeniu prowadzi się terapię, rehabilitację, uczy się nabywać nowych, potrzebnych w życiu umiejętności. Tańczy, lepi, kroi kanapki. Stowarzyszenie organizuje wyjazdy na turnusy, pomaga znaleźć pracę czy wystawia prace w Galerii.

Aby osoby z niepełnosprawnością intelektualną mogły brać udział w życiu społecznym potrzebne jest wsparcie, którego udziela właśnie Stowarzyszenie Na Tak. Więcej informacji o Stowarzyszeniu na stronie internetowej: www.natak.pl oraz na Facebooku: facebook.com/stowarzyszenienatak


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega!
17℃
6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
16.43 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro